15.07.2022 09:00 0 WH/mat.pras.

Roberto Bonetto wystąpi w Żarnowcu

Fot. TTM

Już w niedzielę (17 lipca) kolejny koncert z cyklu Cysterskie Lato Muzyczne. W żarnowieckiej świątyni wystąpi włoski organista Roberto Bonetto.

Przypomnijmy, że tydzień temu rozpoczęła się XVII edycja Cysterskiego Lata Muzycznego. Dla szukających niecodziennych wrażeń Polska Filharmonia Bałtycka i Parafia pw. Zwiastowania Pana w Żarnowcu od 17 lat wspólnie organizują ten cykl koncertów organowych. Na ponad stuletnich, składających się z 891 metalowych i drewnianych piszczałek, organach grają wykonawcy nie tylko z Polski. Co roku, do Żarnowca zjeżdżają się pasjonaci muzyki organowej.

Zobacz także: Kolejne Cysterskie Lato Muzyczne rozpoczęte. ‘Kościół zawsze jest zapełniony’

W niedzielę (17 lipca) wystąpi Roberto Bonetto - organista wielkich organów Opactwa Isola della Scala w Weronie i profesor Konwersatorium w Weronie. Włoski artysta koncertował po całym świecie, mi.n. w Japonii, Włoszech, Austrii i Portugalii. Koncert rozpocznie się o 20:30. Wstęp wolny.

Ponadto w wakacyjne niedziele popis swoich umiejętności dadzą tacy artyści jak Eugenio Maria Fagiani, Juan Paradell Sole czy Roman Perucki. Pełna rozpiska na plakacie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...