08.07.2022 15:00 2 PM/TTM

Traktorami pokonali ponad 500 km. Ich celem była Reda

Fot. Monika Wejer/TTM

Pokonali ponad 500 kilometrów – do Redy przyjechał rajd traktorowy z Lublińca. Miasto partnerskie uczciło w ten sposób jubileusz swojego 750-lecia.

Miasto partnerskie Lubliniec obchodzi w tym roku jubileusz 750-lecia. Jednym z wielu wydarzeń, wpisujących się w obchody jubileuszu, jest rajd traktorowy, który 6 lipca przybył do Redy.

Fot. Monika Wejer/TTM Fot. Monika Wejer/TTM Fot. Monika Wejer/TTM Fot. Monika Wejer/TTM Fot. Monika Wejer/TTM Fot. Monika Wejer/TTM Fot. UM Reda Fot. UM Reda Fot. UM Reda Fot. UM Reda

— *Historia naszego partnerstwa ma już 15 lat. Wyjazd na taką daleką wyprawę, bo to jest ponad 500 km, to jest wyzwanie. Pasja ciągnie ludzi do takich wyzwań. Pasjonaci postanowili w ten sposób uczcić 750-lecie Lublińca, Reda ma 55-lecie. Mamy okazje, żeby świętować jubileusze i podtrzymywać dobre kontakt – mówił dla Twojej Telewizji Morskiej Krzysztof Krzemiński, burmistrz Redy.

W wydarzeniu wzięło udział sześć ciągników rolniczych z lat 60., które po drogach poruszają się ze średnią prędkością 22 km/h. Uczestnicy rajdu chcą udowodnić, że nie wszystko, co stare, to złom. Zabytkowe traktory zatrzymały się w redzkim MOSiR.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...