05.07.2022 11:30 0 PM/KPP Wejherowo

Wzmocnili siły policyjne w powiatach puckim i wejherowskim

Fot. KPP Puck

Policjanci z Gdańska będą w okresie letnim wspierać mundurowych z powiatów wejherowskiego i puckiego w pełnieniu służby na terenie turystycznych miejscowości. Dodatkowe siły policyjne mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców i turystów.

Rozpoczynający się sezon letni dla puckich policjantów oznacza czas wytężonej pracy związanej z zapewnieniem bezpieczeństwa zarówno mieszkańcom, jak i turystom. Policyjne siły w powiecie puckim i wejherowskim wzmacniać będą funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku .

Nad bezpieczeństwem i porządkiem w powiecie puckim w trakcie wakacji czuwa więcej policjantów. Do poszczególnych komisariatów trafiło dodatkowo *łącznie 56 policjantów, także oprócz obsługiwania interwencji będą wspierać będą pion kryminalny. Dzięki wsparciu samorządów, które zapewniły policjantom zakwaterowanie i wyżywienie czas reakcji policjantów na ewentualne zagrożenia oraz dyspozycyjność będą znacznie wyższe* - mówi mł.asp. Łukasz Brzeziński z puckiej komendy.

Policjanci wesprą mundurowych z Władysławowa, Juraty, Krokowej i Kosakowa.

Na ulicach powiatu puckiego dodatkowe siły wsparcia można spotkać już od początku lipca. W okresie wakacji policjanci w powiecie puckim mają niezwykle dużo pracy związanej z zapewnieniem bezpieczeństwa m.in. na drogach oraz w okolicach plaż i na terenach wodnych.

W powiecie wejherowskim w piątek (1 lipca) odbyło się oficjalne przywitanie sześciu policjantów z Oddziałów Prewencji Policji w Gdańsku, którzy w sezonie letnim będą pełnić służbę na terenie gmin Choczewo oraz Gniewino.

Funkcjonariuszy przywitał Komendant Komisariatu Policji w Gniewinie. Od początku lipca do 31 sierpnia policjanci z Gdańska będą wspierać w pełnieniu służby miejscowych policjantów - informuje mł. asp. Karolina Pruchniak z wejherowskiej policji.

Fot. KPP Wejherowo Fot. KPP Wejherowo

Linia brzegowa w powiecie wejherowskim wynosi 17 km i znajdują się na niej 23 wejścia na plaże.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24