05.07.2022 08:00 9 PM/UM Wejherowo

Muzyka, kino, aktywny wypoczynek, czyli wakacje w Wejherowie

Miejska Potańcówka / Fot. UM Wejherowo

Coś dla miłośników muzyki i kina w plenerze oraz dla ceniących aktywny wypoczynek na łonie przyrody, a także dla tych, którzy lubią zwiedzać – sprawdź co można robić w Wejherowie w wakacje.

Tegoroczna letnia oferta dla mieszkańców Wejherowa i turystów będzie różnorodna oraz ciekawa. Tradycyjnie przygotowaliśmy propozycje spędzania czasu i każdy znajdzie z pewnością coś dla siebie. Zapraszam - mówi Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa.

W Wejherowie po raz pierwszy organizowane są półkolonie letnie, które odbędą się w dwóch terminach: od 18 do 29 lipca w Szkole Podstawowej nr 9 i od 1 do 12 sierpnia w Szkole Podstawowej nr 5. Zajęcia będą prowadzone w godz. 8 -16. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj. W programie półkolonii znajdują się: konkursy, quizy, gry terenowe, warsztaty plastyczne, wycieczki, zajęcia muzyczne, sportowo-ruchowe i relaksacyjne, gry i zabawy integracyjne, spacery oraz wyżywienie.

Organizując półkolonie dla najmłodszych dzieci z Wejherowa, chcieliśmy chociaż w taki sposób pomóc zorganizować opiekę dla dziecka w wakacje. Myślę, że zajęcia są atrakcyjne i skorzystają na tym zarówno dzieci, jak i ich rodzice, zwłaszcza, że dla posiadaczy Wejherowskiej Karty Mieszkańca oferujemy zniżkę - mówi Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa ds. ekonomicznych i społecznych.

Na Akcję Lato 2022 prezydent Wejherowa przyznał dotacje w wysokości 35.5 tys. zł dla sześciu organizacji społecznych. Za przekazane pieniądze zostaną zorganizowane podczas wakacji zajęcia sportowe dla dzieci oraz młodzieży. Otrzymali je: Wejherowskie Towarzystwo Tenisowe w wysokości 7,5 tys. zł, Uczniowski Klub Sportowy „Ósemka” - w wysokości 3,5 tys. zł, Wejherowski Klub Kulturystyczny i Sportów Siłowych „Apollo” w wysokości 4,5 tys. zł, Karate Klub Wejherowo w wysokości 8 tys. zł, Stowarzyszenie SHOTOKAN w wysokości 9 tys. zł oraz Klub Sportowy „Tytani” w wysokości 3 tys. zł.

Poniżej lista wakacyjnych atrakcji:

● Bezpłatne wycieczki po mieście z przewodnikiem

Jednym z najważniejszych obiektów w mieście jest XVII-wieczna Kalwaria Wejherowska z 25. kaplicami usytuowanymi na wzgórzach morenowych. Warto również poznać architekturę oraz wnętrze Kościoła pw. Św. Trójcy wybudowanego w roku założenia miasta oraz Kościoła Klasztornego z cudownym obrazem Matki Bożej Wejherowskiej koronowanym przez Jana Pawła II. Szlak głównych atrakcji miasta wraz z Kalwarią Wejherowską można bezpłatnie zwiedzać z przewodnikiem codziennie, w lipcu i sierpniu. Zbiórka przed pomnikiem Jakuba Wejhera o godz. 11. Tel. i szczegóły 58 677 70 58.

● Zwiedzanie Ratusza

W zabytkowym ratuszu na turystów czekają m.in. sala historii i tradycji, cela więzienna, makiety miasta oraz Kalwarii Wejherowskiej, a także multimedialna Sala Historyczna „Wejherowo okresu międzywojennego”. Ratusz można zwiedzać bezpłatnie o pełnych godzinach w dni powszednie w godz. 9-15, a w weekendy w godz. 11-15 (ostatnie wejście godz. 14).

● Letnia Biblioteka w muzeum

Pasjonaci czytania na świeżym powietrzu będą mogli skorzystać z plenerowego punktu bibliotecznego na tarasie wejherowskiego pałacu. Od 6 lipca do 26 sierpnia punkt biblioteczny będzie czynny w środy w godz. 14-18, w czwartki w godz.12–15 i w piątki w godz. 12-15. W ramach Biblioteki Letniej będą odbywały się spotkania autorskie z pisarzami.

● Joga w parku

W każdą letnią niedzielę lipca i sierpnia o godz. 9.30 odbywać się będzie Joga w Parku, cykl otwartych spotkań z jogą na świeżym powietrzu w wejherowskim parku.

● Aktywne soboty

W każdą sobotę, w wejherowskim Parku Miejskim o godz. 10 będą odbywały się zajęcia fitness. W programie: ćwiczenia wzmacniające i ujędrniające ciało oraz wzmacniające i angażujące mięśnie

brzucha (2.07); PILATES (9.07); FAT BURNER -SUPER SPALANIE (16.07), Zumba (23.07, 30.07, 6.08); ZDROWY KRĘGOSŁUP (13.08), FIT BODY (20.08); PILATES (27.08).

Uczestnicy powinni zabrać ze sobą matę do ćwiczeń i wodę do picia.

● Wejherowskie Kino pod Gwiazdami

Plenerowe emisje filmów w każdy czwartek lipca i sierpnia w Amfiteatrze w Parku Miejskim. Seanse pod gołym niebem - początek godz. 21.30. W programie: (7.07) Na rauszu reż. Thomas Vinterberg, 2020; (14.07) Wojna z Dziadkiem reż. Tim Hill, 2020; (21.07) Sonata reż. Bartosz Blaschke, 2021; (28.07) C’mon C’mon reż. Mike Mills, 2021; (4.08) Minar reż. Lee Isaac Chung, 2020; (11.08) Zupa nic reż. Kinga Dębska, 2021; (18.08) Chłopiec z chmur reż. Nicolas Vanier, 2019; (25.08) Nieznośny ciężar wielkiego talentu reż. Tom Gormican, 2022.

● Koncerty Letnie w Parku

W każdą niedzielę, o godz. 17 Prezydent Miasta Wejherowa i Wejherowskie Centrum Kultury zapraszają do parku na darmowe koncerty letnie w ramach cyklu „Lato z Filharmonią Kaszubską”, które będą odbywały się na dolnym tarasie – na małej scenie.

● Ptaki w Parku

W Parku Miejskim można zobaczyć także ptaki – bielika, pelikany i żurawie koroniaste, które przebywają w specjalnie przygotowanych dla nich wolierach. Atrakcje w Parku pozwalają przebywającym tam znaleźć chwilę relaksu w pięknym otoczeniu, a także zobaczyć z bliska ptaki, które w naturze trudno spotkać.

● Szlak Nut Kaszubskich

Kaszubska melodia prowadzi Szlakiem Nut Kaszubskich umożliwiając zwiedzenie miasta i poznanie jego historii i tradycji. Ta atrakcja, uzupełnia ofertę turystyczną miasta, ale jest także projektem skierowanym do mieszkańców Wejherowa przypominającym o jego regionalnej tradycji.

● Potańcówka Miejska

15 sierpnia w godzinach od 15.00 do 22.00 na placu Jakuba Wejhera przed ratuszem odbędzie się tradycyjna Potańcówka Miejska. Podczas potańcówki WCK przygotował wiele atrakcji.

● Lato z piłką

Prezydent Wejherowa oraz Szkolny Związek Sportowy w Wejherowie organizują tradycyjnie dla dzieci szkół podstawowych akcję „Lato z piłką 2022”. Zajęcia będą prowadzone w sierpniu.

Letni wypoczynek w sportowym stylu organizuje od 18 lipca Wejherowska Akademia Piłki Nożnej „Błękitni” w ramach Akcji Lato dofinansowanej przez Urząd Miejski w Wejherowie. Szczegóły na stronie organizatora.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24