28.06.2022 14:30 1 PM/KPP Wejherowo

Po alkoholu i bez uprawnień próbował uciekać przed policją

Zdjęcie ilustracyjne/ policja.pl

Wsiadł za kierownicę bez uprawnień, po alkoholu i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Policjanci ruszyli za nim i po krótkiej chwili został zatrzymany.

Do zdarzenia doszło we wtorek (28 czerwca) nad ranem w Redzie.

Policjanci ruchu drogowego nadali sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania kierowcy mercedesa. Mężczyzna jednak zignorował wydane polecenie do zatrzymania, przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim i po krótkiej chwili zatrzymali go do kontroli drogowej. Podczas legitymowania okazało się, że 25-letni mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem, a przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierujący znajduje się w stanie po użyciu alkoholu - informuje mł. asp. Karolina Pruchniak z wejherowskiej policji.

Niebawem mieszkaniec powiatu wejherowskiego usłyszy zarzut za popełnione przestępstwo drogowe oraz za liczne wykroczenia drogowe popełnione w trakcie ucieczki.

Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej według kodeksu karnego grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Przypominamy, że kierowcy, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów i decydują się na ucieczkę przed policjantami popełniają przestępstwo i narażają siebie i innych użytkowników dróg na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia - dodaje mł. asp. Karolina Pruchniak.

Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24