24.06.2022 16:00 24 PM/KPP Wejherowo

Ukrywali narkotyki w piwnicach

Fot. KPP Wejherowo

W piwnicach ukrywali narkotyki między innymi marihuanę, amfetaminę, extasy czy mefedron. Trzech mężczyzn zatrzymano na terenie powiatu wejherowskiego. Sąd tymczasowo aresztował dwóch zatrzymanych na okres 3 miesięcy, wobec trzeciego mężczyzny został zastosowany policyjny dozór. Za wprowadzanie do obrotu znacznej ilości narkotyków grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu policjanci z Rumi, Wejherowa, wspólnie z przewodnikiem psa do wykrywania narkotyków z Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni zatrzymali 38 i 32 oraz 47-latka posiadających znaczne ilości narkotyków.

W jednej z przeszukiwanych piwnic policjanci znaleźli narkotyki typu marihuana, amfetamina, extasy, mefedron o wadze około 1500 gramów. Natomiast w kolejnej piwnicy funkcjonariusze zabezpieczyli narkotyki takie jak: tabletki zawierające 4-CMC, ziele konopi, amfetaminę, stanowiące łącznie nie mniej niż 1264 porcje narkotyków - informuje asp. sztab. Anetta Potrykus z wejherowskiej komendy.

W piątek sąd tymczasowo aresztował 32 i 38 latka na okres na okres 3 miesięcy, wobec 47-latka został zastosowany policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe.

Fot. KPP Wejherowo Fot. KPP Wejherowo

Za popełnione przestępstwa uczestnictwa w obrocie narkotykami grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Natomiast za udzielanie innej osobie środka odurzającego, substancji psychotropowej lub nowej substancji psychoaktywnej sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24