31.05.2022 15:30 2 PM

W bibliotece odbędzie się spotkanie z Januszem Leonem Wiśniewskim

Archiwum/fot. Dominik Paszliński/gdansk.pl

Autor książek „Samotność w sieci”, „Grand” czy Marcelinka, Cecylka i pan Genomek" - Janusz Leon Wiśniewski już w najbliższą środę (1 czerwca) będzie gościem w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wejherowie. Odbędą się dwa spotkania z autorem - dla młodszych i starszych czytelników.

Czy wiecie, że Janusz Leon Wiśniewski to nie tylko pisarz dla dorosłych. Zapraszamy dzieci już 1 czerwca na spotkanie z książką "Marcelinka, Cecylka i pan Genomek", z której można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o naszym organizmie i jego funkcjonowaniu. Dwie siostry Marcelinka i Cecylka zupełnie przypadkiem trafiają do mieszkania roztargnionego profesora, który o genach i komórkach wie wszystko... - czytamy na stronie Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wejherowie.

mat.pras.

Kolejne spotkanie, z tym że dla starszych czytelników odbędzie się tego samego dnia o godzinie 17:00. Spotkanie poprowadzi Krystian Nehrebecki.

mat.pras.

Janusz Leon Wiśniewski urodził się w 1954 roku w Toruniu. Jest polskim pisarzem i naukowcem. Obronił tytuł magistra fizyki na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika oraz magistra  ekonomii na tej samej uczelni. Jest doktorem informatyki z Politechniki Warszawskiej oraz doktorem habilitowanym chemii na Politechnice Łódzkiej. Autor swoją debiutancką powieść wydał w 2001 roku pod tytułem "Samotność w sieci". W 2003 roku wydał nowelę zatytułowaną "Martyna". Została napisana wspólnie z internautami. To trzy opowiadania o losach młodej studentki. Wśród wielu popularnych książek tego autora na uwagę zasługują między innymi "Intymna teoria względności", "Sceny z życia za ścianą", czy "Moja bliskość największa". Jego dzieła wydawane są w 19 różnych krajach świata. Debiut literacki pisarza, czyli "Samotność w sieci" stał się inspiracją do serialu, który został wyprodukowany przez TVP. Na jej podstawie powstał również film, którego premiera kinowa odbyła się w 2006 roku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24