30.05.2022 11:00 1 AB/TTM

Piękniejsza strona boksu w Bolszewie

Fot. Daniel Zaputowicz/ TTM

W dwunastu kategoriach wagowych rywalizowało blisko 80 juniorek z całej Polski. Bolszewo przez cztery dni było gospodarzem Mistrzostw Polski Juniorek w boksie.

Fot. Daniel Zaputowicz/ TTM Fot. Daniel Zaputowicz/ TTM Fot. Daniel Zaputowicz/ TTM Fot. Daniel Zaputowicz/ TTM Fot. Daniel Zaputowicz/ TTM Fot. Daniel Zaputowicz/ TTM Fot. Daniel Zaputowicz/ TTM Fot. Daniel Zaputowicz/ TTM Fot. Daniel Zaputowicz/ TTM

Po raz drugi z rzędu mistrzostwa odbyły się w Bolszewie na hali widowiskowo-sportowej. Organizatorem wydarzenia był Wejherowski Klub Bokserki Gryf Wejherowo.

Imprezę oceniam bardzo dobrze, pod względem organizacyjnym została bardzo dobrze przygotowana. Pewien niedosyt odczuwam, jeśli chodzi o frekwencję. Liczyłem, że więcej zawodniczek pojawi się w Bolszewie. Może to pokłosie pandemii i stąd tylko blisko 80 zawodniczek - mówi Roman Ślagowski, prezes Pomorskiego Okręgowego Związku Bokserskiego.

Na zawodach nie zabrakło zawodniczek z Wejherowa. Brązowy medal zdobyła Agata Hanszke, natomiast Julia Wasiakowska została wicemistrzynią Polski.

Moja córka trenuje już ósmy rok, jest to ogrom pracy. Nikt złotych medali nie rozdaje za darmo, żeby wejść do ringu trzeba być odważnym i przygotowanym, a żeby zdobyć mistrzostwo Polski trzeba być po prostu najlepszym - mówi Wojciech Wasiakowski, prezes WKB Gryf Wejherowo.

Jak informują organizatorzy, nie wykluczone, że w przyszłości w Bolszewie będzie można zobaczyć zawody seniorskie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...