24.05.2022 14:30 0 WH/TTM

Pierwsze wyzwanie dla ósmoklasistów – ruszyły egzaminy

Fot. Daniel Trybański/TTM

We wtorek (24 maja) rozpoczęły się egzaminy ósmoklasisty. Pierwszego dnia uczniowie ostatnich klas podstawówek zmierzyli się z językiem polskim. Czekają ich jeszcze testy z matematyki czy języka obcego.

Jak co roku, pod koniec maja uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych zdają obowiązkowe egzaminy.

Za nami pierwsze zmagania – egzamin z języka polskiego. Uczniowie mieli 120 minut na rozwiązanie zadań otwartych i zamkniętych. Jednym z zadań było napisanie opowiadania o motywie przyjaźni lub rozprawki w temacie - „Z przyjacielem łatwiej pokonać trudności”.

W szkole podstawowej nr 6 w Wejherowie do egzaminu przystąpili wszyscy ósmoklasiści, czyli 120 osób, w tym jedna osoba pochodząca z Ukrainy.

Wzorem roku ubiegłego skonstruowaliśmy tak wszystkie sale egzaminacyjne, żeby zapewnić jak największy komfort zdającym. W salach są małe grupki uczniów – mówi dyrektor Piotr Litwin.

Były takie trudniejsze zadania, ale myślę, że było OK. Mogło być lepiej, ale nie było najgorzej – mówiła po egzaminie Zuzanna.

Na początku przez 10 minut był spory stres, ale później wszystko poszło bardzo dobrze. Mam nadzieję, ze wynik będzie powyżej 80 procent – zwraca uwagę Maksymilian.

W środę (25 maja) uczniowie przystąpią do egzaminu z matematyki, dzień później – z języka obcego.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24