06.05.2022 09:03 19 WH/TTM

Ulica Techników po remoncie

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Ulica Techników w Wejherowie została utwardzona płytami jomb. Koszt inwestycji to 70 tys. złotych. „Jest to ostatni z odcinków, przy których mieszkają mieszkańcy w tej części dzielnicy” - mówi zastępca prezydenta Beata Rutkiewicz.

Za nami odbiór ulicy Techników w Wejherowie.

Jest to ostatni z odcinków, przy których mieszkają mieszkańcy w tej części dzielnicy. Zamykając pewną klamrę, ulica Techników kończy nam inwestycje polegające na utwardzeniu nawierzchni gruntownych – wyjaśnia Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa w rozmowie Twojej Telewizji Morskiej.

Wyłożono płyty jomb na odcinku około 70 metrów. Taki rodzaj nawierzchni został zastosowany, aby była możliwość zagospodarowania wód opadowych. Koszt inwestycji to 70 tys. złotych.

To wyjątkowo dobra wiadomość, bo nieutwardzona droga w naszym klimacie, przy opadach powoduje takie dziury, że uniemożliwiały przejazd samochodem. A latem kurzyło się okropnie. Dobrze, że są płyty, bo ma, gdzie spływać woda – mówi Dorota Chodubska, radna miasta.

Do remontu zostaje część ul. Podmiejskiej. Na ukończeniu jest modernizacja ul. Baczyńskiego. W zeszłym roku rozpoczęło się układanie płyt.

Po zakończeniu sezonu grzewczego będziemy układali na ostatnim jej odcinku płyty. Nie mogliśmy zrobić tego wcześniej, bo trzeba zabezpieczyć ciepłociąg – dodaje Rutkiewicz.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...