13.02.2022 13:03 2 AB/TTM

Pewna wygrana Tytanów Wejherowo

Fot. Mieszko Weltrowski/TTM

Wejherowscy szczypiorniści pokonali u siebie KPR Elbląg 34:22. Zwycięstwo dało Tytanom powrót na czwarte miejsce w pierwszej lidze. 'Dziękuje za walkę, która była sportowa, nie było brzydkich fauli. Cieszę się że nikt nie doznał kontuzji' - mówi Robert Wicon, trener Tytanów Wejherowo.

Mecz odbył się w sobotę (12 lutego) na hali Samochodówki w Wejherowie. Tytani przystępowali do spotkania jako wyraźni faworyci, ze względu na historię spotkań, jakie drużyny rozegrały ze sobą w ostatnim czasie.

Kompletna dominacja gospodarzy. Graliśmy trzy mecze w ostatnim czasie, najpierw w pierwszej rundzie, potem na sparingu, gdzie też zostaliśmy rozbici. Mam wrażenie, że jak tutaj przyjechaliśmy to założyliśmy, że będzie nas bolało, a jak boli to się wycofujemy. Nie atakowaliśmy bramki, to był tragiczny mecz w naszym wykonaniu - mówi Damian Malandy, trener KPR-u Elbląg.

Zwycięstwo 34:22 dało wejherowskim szczypiornistom powrót na czwarte miejsce w tabeli. W ostatnich meczach Tytani byli osłabieni ze względu na kontuzje ważnych zawodników. Tym razem w zespole zagrali wszyscy.

Jestem zadowolony z mojej drużyny pod względem założeń taktycznych. Zagrali dzisiaj z głową i z charakterem. Zagrali wszyscy zawodnicy z czego jestem bardzo zadowolony. Jestem również zadowolony z dobrej gry w obronie i szybkich kontrataków. W ataku pozycyjnym też zagraliśmy dobrze i wyszło nam kilka akcji, które ostatnio ćwiczyliśmy. Dziękuję kibicom, hala była pełna i jak zawsze był niesamowity doping - mówi Robert Wicon, trener Tytanów.

Fot. Mieszko Weltrowski/TTM Fot. Mieszko Weltrowski/TTM Fot. Mieszko Weltrowski/TTM Fot. Mieszko Weltrowski/TTM Fot. Mieszko Weltrowski/TTM Fot. Mieszko Weltrowski/TTM Fot. Mieszko Weltrowski/TTM

Szansę występu otrzymał 17-latek Maksymilian Sałata.

Mi się grało bardzo dobrze, cieszę się, że trener dał mi szansę pograć, ponieważ ma innych zawodników. Mam nadzieję że będę dostawał kolejne szanse, żeby pokazać się na boisku - twierdzi Maksymilian Sałata.

Kolejny mecz Tytani zagrają na wyjeździe w sobotę (26 lutego) Ich rywalem będzie przedostatnia w tabeli Sparta Oborniki.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24