07.09.2021 16:50 3 WH/TTM

Festiwal ArteFonie wybrzmiał w Wejherowie

Fot. TTM

Ostatni weekend (3-5 września) był świętem muzyki kameralnej, organowej i improwizowanej w Wejherowie. Za nami pierwsza edycja Festiwalu ArteFonie oraz jubileusz 10-lecia zespołu Art'n'Voices.

Festiwal ArteFonie to nowy, muzyczny przystanek kulturalny na mapie północnej Polski. Jego organizatorem i pomysłodawcą jest Art'n'Voices – oktet wokalny, który zdobył uznanie w Polsce i za granicą, laureat Nagrody Akademii Fonograficznej Fryderyk 2021 w kategorii Album Roku – Muzyka Współczesna.

Od piątku do soboty (3-5 września) w Wejherowie odbyły się trzy koncerty związane z muzyką jazzową, kameralną, organową i improwizowaną.

Festiwal zakończył się w niedzielę (5 września) koncertem jubileuszowym „Art'n'Voices – 10 lat na scenie”.

Jesteśmy mile zaskoczeni, ponieważ myśleliśmy, że taka impreza z muzyką wyższego kalibru nie przyjmie się w Wejherowie. Widzimy, że jest zainteresowanie i potrzeba. Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy kontynuować festiwal i rozszerzać go o inne koncerty oraz stylistyki muzyczne, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie – mówi Anna Rocławska-Musiałczyk z zespołu Art'n'Voices w rozmowie z Twoją Telewizją Morską.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

Organizatorzy przygotowali także konkurs kompozytorski. Zwycięski utwór został wyłoniony spośród 37 nadesłanych prac konkursowych i wykonany na żywo podczas finału. Nagrodę główną zdobył Karol Pyka z Katowic, pierwsze wyróżnienie – Bartosz Pokorski z Gdańska, a drugie wyróżnienie - Krzysztof Ratajski z Warszawy.

Ludzie mówią nam, że wychodzą z domu, aby na żywo obcować z muzyką i innymi. Tęsknimy za tym. Widzę, że jest chęć i trzymamy kciuki, aby pandemia nie deptała nam po piętach – dodaje Rocławska-Musiałczyk.

Finałowy koncert:

ArteFonie: koncert jubileuszowy Art’n’Voices

W kościele pw. Chrystusa Króla w Wejherowie odbędzie się koncert jubileuszowy Art'n'Voices– 10 lat na scenie. Podczas tego wieczoru zespół wykona wybrane przez siebie utwory, prezentujące przekrój repertuarowy, w szczególności utwory polskich, współczesnych kompozytorów, które zostały zarejestrowane na płycie „Midnight Stories”. Sponsorem transmisji i emisji są Leroy Merlin Polska/Rumia, MZK Wejherowo, OPEC z nami cieplej Patronat medialny: Norda FM Twoja Telewizja Morska Nadmorski24.pl

Opublikowany przez Nadmorski24.pl Piątek, 3 września 2021

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...