20.08.2021 10:01 19 NW/TTM

O służbie zdrowia, solidarności i polityce mówił Hołownia na pl. Jakuba Wejhera

Fot. TTM

W czwartek (19 sierpnia) do Wejherowa zawitał Szymon Hołownia. W ramach kampanii #PoznajMysię lider ruchu Polska 2050 odbył już blisko 200 spotkań z ludźmi w całej Polsce i poza jej granicami. Podczas spotkania na placu Jakuba Wejhera poruszono tematy społeczne, polityczne i zdrowotne.

Staram się przekonać, że z Polską 2050 możemy zrobić nową Polskę. Odejść od PiS-u, ale nie wracać też do Polski sprzed 2015 roku. Zrobić taką Polskę na jaką zasługują nasze dzieci – mówił Szymon Hołownia w rozmowie z TTM.

Fot. TTM

Podczas spotkania z mieszkańcami Wejherowa lider ruchu Polska 2050 mówił m.in. o służbie zdrowia. Zwrócił uwagę na to, że w Polsce potrzebna jest taka ochrona zdrowia, w której lekarz interesuje się tym czy ktoś jest zdrowy, zapobiega, a nie leczy dopiero, gdy sytuacja jest poważna.

Hołownia poruszył także kwestię solidarności. Mówił o tym, że sejm powinien być miejscem, w którym mogą spotkać się różne poglądy, i by można było tam o nich dyskutować, wymieniać się opiniami, szanując się przy tym nadal.

Polityk nawiązał także podczas spotkania z wejherowianami do planów na przyszłość.

Po tym tąpnięciu sceny politycznej w związku z powrotem Tuska odbudowujemy się. Naszym celem do końca roku jest zdobyć 20 procent poparcia i zdobyć bardzo silną pozycję w następnym rządzie, który Polskę poprowadzi ku dobremu - mówił Hołownia.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

Mimo niekorzystnej pogody, na rynku pojawiło się sporo osób. Podczas wydarzenia można było prócz rozmowy z Szymonem Hołownią, m.in. zmierzyć sobie cukier, zaszczepić przeciwko Covid-19 i wykonać mammografię.

Po spotkaniu w Wejherowie ruch Polska 2050 udał się do Pucka.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...