06.05.2021 10:30 0 NW/UM w Sopocie

Katamarany wypłyną na sopockie wody - rozpoczyna się sezon żeglarski

Fot. UM w Sopocie

W Sopocie otwarty zostanie sezon regatowy. Wyścigi katamaranów obserwować będzie można w weekend (8-9 maja). Po prawie 5-miesięcznej przerwie zimowej na wody powrócą także najmłodsi żeglarze na łódkach klasy Optimist.

Regaty Katamaranów Trzy Mola otworzą sezon regatowych tych jednostek w Polsce. Na starcie obserwować będzie można czołówkę światową A-class – m.in. Medalistów Mistrzostw Świata: Tymka Bendyka, Kubę Surowca, Andrzeja Senkusa i Jacka Noetzela.

Zapowiada się ciekawe widowisko, gdyż żeglarze ścigać będą się na łódkach fruwających całkowicie ponad wodą, osiągając prędkość do 60 km/h. Na katamaranach Nacra 15 wystartują cztery załogi kadry narodowej juniorów. W klasie Hobie Cat 16 będą ścigać się juniorzy i seniorzy.

Zaplanowano 6 wyścigów katamaranów, które odbędą się w sobotę i niedzielę (8-9 maja). Trasa regat ustawiona będzie tak, że rywalizację będzie można oglądać z sopockich plaż i molo.

Jak informują sopoccy urzędnicy, dodatkową atrakcją będzie tradycyjna parada katamaranów przy molo w Sopocie, którą zobaczymy w sobotę o godz. 12:00.

Na wody po długiej przerwie powrócą też najmłodsi żeglarze na łódkach klasy Optimist. W niedzielę (9 maja) zawodnicy UKS Navigo wezmą udział w pierwszym w tym roku Supertreningu - połączenie rywalizacji z treningiem i paradą przy molo.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24