21.04.2021 13:30 0 NW/pomorskie.eu

Biegiem okrąży Pomorze, a potem Polskę

Źródło:pomorskie.eu

Wioletta Czuryńska to ultramaratonistka z Gdyni, która chce okrążyć całe województwo pomorskie. Będzie to ostatni etap przygotowań do biegu wzdłuż granic Polski. Biegaczka ma szansę pokonać ten dystans jako pierwsza osoba na świecie.

W ciągu 14 dni mieszkanka Gdyni chce pokonać trasę liczącą 1092 km, która prowadzi wzdłuż granic woj. pomorskiego. Biegaczka wystartuje w czwartek (22 kwietnia) z gdyńskiego bulwaru i zakończy bieg w tym samym miejscu 5 maja, w dniu swoich 45 urodzin.

Wioletta Czuryńska nie będzie biegła dla samego biegania. Chce zwrócić uwagę na poważny problem.

Moim celem jest dotarcie do kobiet, które żyją w przekonaniu, że nie zasługują na to, by spełniać swoje ambicje – mówi gdynianka. – Ja też taka byłam, nie wierzyłam w siebie i nie dawałam sobie pozwolenia na życie na własnych zasadach, ale dzięki bieganiu udało mi się to przełamać. Chcę pokazać kobietom takim jak ja, że mogą osiągnąć wszystko, co sobie zaplanują. Skoro ja zmieniłam swoje życie, to one też mogą – dodaje.

Jej przygoda z bieganiem zaczęła się sześć lat temu. W 2023 roku kobieta chce pokonać ponad 4000 km biegnąć wzdłuż granic naszego kraju. Jeśli się jej to uda, to będzie pierwszą kobietą, która obiegła Polskę i pierwszym człowiekiem, który pokonał dystans 4000 km biegnąć wzdłuż granic.

Dotąd udało się okrążyć Polskę dwóm biegaczom, ale ich trasa była wytyczona w większej odległości od granic, więc była dużo krótsza.

Dla biegania zmieniła swoje życie

Treningom podporządkowała swoje życie zawodowe. Dotychczasowa praca nie pozwalała jej na treningi w ciągu dnia, więc po czterdziestce nauczyła się budować strony internetowe i założyła własną firmę.

Biegaj z Wiolką

Akcja „Biegaj z Wiolką” pozwala ludziom z całej Polski dołączyć do Czuryńskiej wirtualnie. Uczestnicy wyzwania odnotowują każdy przebiegnięty kilometr, a mapa Pomorza zamieszczona na stronie internetowej Wioli pokazuje im na jakim etapie biegu wzdłuż pomorskich granic by się znajdowali. Aby osiągnąć cel, uczestnicy mają czas do końca roku.

Mapę trasy, którą pokona biegaczka można zobaczyć tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24