16.04.2021 09:30 0 PM/mat.pras.

Pomorzanin/ERRA Gdynia wznawia rozgrywki

Już 25 kwietnia rozgrywki klasy A wznowią piłkarze Pomorzanina/Erra Gdynia. Pomorski Związek Piłki nożnej w związku ze złagodzeniem obostrzeń dopuścił do gry seniorów-amatorów. Pierwszym rywalem gdynian będzie MKS II Władysławowo. Mecz odbędzie się na boisku „B" Gdyńskiego Centrum Sportu w niedzielę o godzinie 17:00.

Była to zdecydowanie najdłuższa przerwa od ligowych meczów w historii klubu, bo trwała pół roku. Zespół dopóki mógł, regularnie odbywał treningi i mecze sparingowe. Rywalami Pomorzanina/Erra Gdynia były głównie drużyny z wyższych klas rozgrywkowych. Trener Rafał Langowski chciał, aby jego podopieczni mieli możliwość gry z jak najlepszymi przeciwnikami, tak aby należycie przygotować się do rundy wiosennej.

Wyniki w sparingach były różne, ale nie to było dla nas najważniejsze. Pracowaliśmy głównie nad nowym ustawieniem i wdrożeniem nowych zawodników – mówi trener Rafał Langowski.

Nowych graczy pojawiło się sporo, bo aż 7. Do drużyny dołączyli: Dmitry Rodnenok (FK Mińsk Amateur – liga białoruska), Dmytro Kachmar (z Ukrainy), Marcin Kikowski (Zawisza Bydgoszcz), Szymon Szczechowski (Sokół Bożepole), Jan Mościpan (Iskra Gdynia), Michał Zapert, Artur Fal (Ogniwo Sopot). Na wiosnę w Pomorzaninie nie zobaczymy za to Mateusza Jędrzejewskiego, który przeniósł się do czwartoligowej Wdy Lipusz, Mikołaja Przekwasa (Gedania Gdańsk) oraz Radosława Gzeli, Pawła Kondzielewskiego, Daniela Pawlosa, Mariusza Mallka i Jakuba Biernackiego, którzy szukają klubów.

Na co stać Pomorzanin/Erra Gdynia w nadchodzącej rundzie? Celem drużyny jest zajęcie miejsca w górnej połowie tabeli i to wydaje się jak najbardziej realne.