15.04.2021 12:00 0 NW/gdynia.pl

Gdynia: Koniec z porzucaniem hulajnóg na środku drogi

Źródło:gdynia.pl

Hulajnoga blokująca przejście, ukryta w gęstych krzakach czy leżąca pod ławką w parku – taki obraz zniknie z przestrzeni miejskiej Gdyni. Miasto zawrze pierwsze porozumienie z operatorem systemu, który uporządkuje obecność hulajnóg.

Elektryczne hulajnogi przypadły do gustu wielu osobom. Można nimi szybko dotrzeć do wyznaczonego miejsca, ale często służą także zwyczajnie za atrakcję, ciekawą formę spędzenia czasu wolego. Niestety, nieustannie zdarzają się sytuacje, że z jednośladu ciężko skorzystać, bo poprzedni użytkownik np. porzucił go w krzakach. W Gdyni ma się to jednak zmienić, dzięki porozumieniu jakie miasto podpisze z operatorem systemu.

W porozumieniu z operatorami i osobami odpowiedzialnymi za rozwój „hulajnogowej mobilności” z Gdańska i Sopotu jesteśmy w trakcie wyznaczania miejsc do parkowania, które pomogą miastu uporządkować przestrzeń publiczną i uporać się z chaosem powodowanym przez porzucane obecnie w dowolnym miejscu pojazdy. Wyznaczone miejsca zostaną wyrysowane w najbliższych miesiącach, w pierwszej kolejności w Śródmieściu Gdyni i staną się naturalnym miejscem oddawania hulajnóg – wyjaśnia Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Organizatorzy usługi mają zachęcić do korzystania z wyznaczonych przez miasto miejsc np. za pomocą premii dla użytkowników aplikacji.

Hulajnogi mają mieć swoje stanowiska w pobliżu stojaków na rowery, ale tak by nie kolidowały ze sobą. Regularnie przekazywane dane na temat popularności i ruchu użytkowników mają wskazać miejsca najbardziej oblegane i idealne dla nowych parkingów.

Rozmowy z operatorem, jak podkreślają przedstawiciele władz Gdyni, trwały kilkanaście ostatnich miesięcy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24