10.04.2021 10:00 3 Kwt/UM Gdynia

Elektryfikacja całej linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej coraz bliżej

mat. prasowe PKM

Pomorska Kolej Metropolitalna zostanie zelektryfikowana, dodatkowo w planach jest budowa nowego przystanku. Przetarg na te prace wygrała firma Torpol z Poznania, która pokonała aż 10 konkurentów. Zaproponowana cena była znacznie niższa od planowanego przez PKM budżetu na tę inwestycję.

Elektryfikacja całej linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej i budowa nowego przystanku będzie kosztować ponad 48,8 mln złotych. Dzięki inwestycji możliwe będą podróże w pełni elektrycznymi pociągami PKM. Prace nad elektryfikacją całej linii mają zakończyć się w ciągu kolejnych 18 miesięcy.

Dokładny zakres prac, za który będzie odpowiedzialny wykonawca, to roboty związane z elektryfikacją linii kolejowych nr 248 i 253 oraz budową nowego przystanku PKM – Gdańsk Firoga.

Linia PKM od początku planowana była do elektryfikacji. Dzięki tej inwestycji podróżni zyskają jeszcze większy komfort podróży, pociągi będą też bardziej pojemne i szybsze. Równocześnie powstanie nowy przystanek. Chodzi tu o przystanek Gdańsk Firoga, pomiędzy Matarnią a Portem Lotniczym. Z peronu będą mogli korzystać pracownicy licznych firm zlokalizowanych w rejonie gdańskiego lotniska – informuje Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.

Z cichych i ekologicznych składów będą też korzystać gdynianie. Tym środkiem transportu można w szybki i łatwy sposób dostać się z Gdyni m.in. do Portu Lotniczego Gdańsk, Kościerzyny, Żukowa czy Kartuz.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24