07.04.2021 18:30 0 WH/UM w Gdańsku

W Gdańsku powstała charytatywna stolarnia dla zwierząt

Źródło: gdańsk.pl

Zielony Garaż to wyjątkowy punkt w Gdańsku. W tym miejscu powstają budki lęgowe, karmniki dla ptaków czy budy dla psów. Wszystko to po to, aby pomóc zwierzętom. Już niedługo ma odbyć się aukcja charytatywna, na którą trafi część przedmiotów wykonanych przez stolarza Grzegorza Bartosiaka.

Zielony Garaż znajduje się przy ul. Tetmajera w Gdańsku Oliwie. Założyciel stolarni Grzegorz Bartosiak w przeszłości pracował jako opiekun ptaków i lwów. Od dzieciństwa kochał zwierzęta. Teraz przyszła pora na coś innego.

W Zielonym Garażu powstają karmniki, budki lęgowe, budy dla psów, domki dla kotów czy zabawki dla zwierzaków. Garaż funkcjonuje od pół roku. Jest to inicjatywa, która ma wydźwięk charytatywny. Większość rzeczy, które zrobiłem, rozdałem. Kiedy sąsiedzi dowiedzieli się o tym co robię, zechcieli kupić ode mnie kilka karmników. Wszystkie koszty pokrywam z własnej kieszeni, więc bardzo doceniam ten gest – tłumaczy Grzegorz Bartosiak, inicjator akcji.

Pan Grzegorz poszukuje wolontariuszy, którzy również chcieliby budować domki dla ptaków.

Jeśli ktoś posiada niepotrzebne deski, palety, sklejki, płyty z litego drewna, wiertła czy elektronarzędzia, które mógłby mi podarować będę wdzięczny. Takie rzeczy bardzo mi się przydadzą, bo eksploatacji nie uniknę, a wszystko kosztuje – dodaje Bartosiak.

Ponadto powstała internetowa zbiórka, gdzie środki zostaną podzielone na trzy cele: Fundacja Ostoja otrzyma 35 proc. zebranej kwoty, Fundacja Koty Spod Bloku 35 proc., a 30 proc. zasili działalność Zielonego Garażu. Celem jest uzbieranie 15 tys. złotych.

18 kwietnia w Oliwie odbędzie się charytatywna kwesta z której środki przeznaczone zostaną na te same cele, które podane zostały w internetowej zbiórce - czytamy na stronie internetowej gdańskiego ratusza.

Więcej informacji na temat Zielonego Garażu znajdują się TUTAJ.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24