02.04.2021 08:30 1 NW/pomorskie.eu

Ponad milion z UE na walkę z koronawirusem dla sopockiej placówki medycznej

Źródło:Pomorskie Centrum Reumatologiczne w Sopocie

Ponad milion złotych otrzyma Pomorskie Centrum Reumatologiczne w Sopocie. Środki te wykorzystane zostaną na zakup aparatu RTG czy niezbędne prace remontowe. Podpisanie umowy w tej sprawie i przekazanie symbolicznego czeku odbyło się 1 kwietnia 2021 roku.

To już trzecie wsparcie, jakie otrzyma Pomorskie Centrum Reumatologiczne im. dr Jadwigi Titz-Kosko w Sopocie. Przekazane środki pochodzą z funduszy europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Dodatkowy milion złotych ma pomóc w zapobieganiu, przeciwdziałaniu i zwalczaniu COVID-19. Środki przekazane zostaną na zakup aparatu RTG. W ramach budżetu wykonane zostaną także prace remontowe pomieszczeń pracowni RTG. Jak informuje pomorski portal samorządowy, chodzi m.in. o sporządzenie nowych osłon radiologicznych, remont starej wentylacji, przebieralni i rejestracji.

Warto podkreślić, że wniosek Pomorskiego Centrum Reumatologicznego w Sopocie o dodatkowe środki został pozytywnie zaopiniowany przez Departament Zdrowia UMWP, wojewodę pomorskiego i konsultanta wojewódzkiego ds. chorób zakaźnych - czytamy na pomorskie.eu.

Pomorskie Centrum Reumatologiczne w Sopocie otrzymało już wcześniej finansowe wsparcie. W maju 2020 roku dostało 600 tys. zł dofinansowania na zakup środków ochrony osobistej i preparatów do dezynfekcji. W grudniu 2020 roku zaś ponad 2,6 mln zł na zakup nowoczesnego sprzętu do diagnostyki koronawirusa. Natomiast w marcu 2021 toku placówka otrzymała 336 tys. zł na utworzenie trzech izolatek na oddziałach szpitalnych i wykonanie pomieszczeń higieniczno-sanitarnych dla rodziców małych dzieci.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24