01.04.2021 16:30 3 WH/UM w Pucku

Rusza budżet obywatelski w Pucku - można zgłaszać projekty

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Już po raz piąty w Pucku zostanie zrealizowany budżet obywatelski. To szansa dla mieszkańców miasta, aby zmienić swoją okolicę i wprowadzić własne pomysły w życie. Od czwartku (1 kwietnia) można składać wnioski na projekty inwestycyjne.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku akcja nie odbyła się ze względu na zagrożenie zakażeniem się koronawirusem. Teraz pucczanie mogą przystąpić do realizacji własnych działań odnoszących się do przestrzeni miejskiej.

Pomysły mogą dotyczyć między innymi oznakowania ciekawych miejsc w Pucku, budowy bądź doposażenia placów zabaw, zagospodarowania terenów zielonych lub miejsc do odpoczynku i integracji społecznej. Jest także możliwość, by podnieść atrakcyjność plaży miejskiej, mola i okolic lub zrealizować pomysł na doposażenie miejsc mających służyć rozwojowi kultury fizycznej i relaksu, lub by pojawiły się elementy małej architektury – wymieniają puccy urzędnicy.

Aby zgłosić swój projekt należy wypełnić formularz zgłoszenia projektu, który można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Miasta. Pod pomysłem powinno podpisać się co najmniej 10 mieszkańców Pucka. Następnie komplet dokumentów należy złożyć w Biurze Obsługi Klienta. Jeden pucczan ma prawo złożyć tylko jeden projekt. Termin składania upływa z dniem 30 kwietnia 2021 roku.

Źródło: UM w Pucku

W ostatnim czasie udało się zrealizować projekt „Zielona klasa” z budżetu obywatelskiego. Więcej na ten temat może przeczytać tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24