30.03.2021 16:00 1 NW/ pomorskie.kas.gov.pl

Jedenaście nielegalnych paczek dotarło do Trójmiasta z Wielkiej Brytanii

Źródło: pomorskie.kas.gov.pl

Pomorska Krajowa Administracja Skarbowa zatrzymała jedenaście przesyłek pocztowych, które zawierały nielegalne środki farmaceutyczne. W paczkach znajdowało się ponad 8 tysięcy tabletek nadanych w Wielkiej Brytanii dla odbiorcy z województwa pomorskiego.

To największe w ostatnich latach ujawnienie środków farmaceutycznych w Oddziale Celnym Pocztowym w Pruszczu Gdańskim.

Funkcjonariuszka z Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni pełniąca służbę z Oddziale Celnym Pocztowym w Pruszczu Gdańskim przeprowadziła kontrolę w sortowni przesyłek pocztowych. Rewizji poddała jedenaście przesyłek, które – jak się okazało – zawierały środki farmaceutyczne w postaci tabletek.

Źródło: pomorskie.kas.gov.pl

Łącznie zatrzymano 8 400 tabletek o przybliżonej wartości 44 600 złotych. Orientacyjna wartość niezapłaconych podatków (cło, akcyza, VAT) to ponad 10 tysięcy złotych.

„Ze względu na uzasadnione podejrzenie naruszenia art. 124 ustawy z dnia 6 września 2001 r. Prawo farmaceutyczne, który stanowi, iż „Kto wprowadza do obrotu lub przechowuje w celu wprowadzenia do obrotu produkt leczniczy, nie posiadając pozwolenia na dopuszczenie do obrotu, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2", czytamy na stronie Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku.

Źródło: pomorskie.kas.gov.pl


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24