29.03.2021 11:30 16 raz/UM Gdynia

Koleją z Gdyni na Kaszuby – trwają konsultacje

Zdjęcie ilustracyjne, fot. Łukasz Razowski

Rozbudowa linii kolejowej z Gdyni do Słupska, połączenie z Kosakowem. Ruszyły kolejne konsultacje społeczne dotyczące zamierzeń inwestycyjnych spółki PKP Polskie Linie Kolejowe do 2030 roku (z perspektywą do 2040 roku).

W zestawieniu projektów inwestycyjnych PKP PLK znalazły się projekty istotne dla regionu. Mowa m.in. o włączeniu północnych dzielnic miasta oraz gminy Kosakowo w system kolei aglomeracyjnej na obszarze pomorskiej Metropolii, a także o budowie linii Gdynia – Wiczlino – Bojano. Projektem ponadregionalnym związanym z Gdynią jest rozbudowa linii kolejowej nr 202 na odcinku Gdynia Chylonia – Słupsk. Będzie to drugi etap prac na tym odcinku – czytamy w serwisie prasowym gdyńskiego ratusza.

Jak informują przedstawiciele spółki, dokument „PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. – zamierzenia inwestycyjne na lata 2021 – 2030 z perspektywą do 2040 roku” ma na celu wskazanie priorytetów rozwoju sieci kolejowej w Polsce poprzez identyfikację projektów inwestycyjnych najlepiej służących osiągnięciu celów wyznaczonych transportowi kolejowemu – wyjaśniają przedstawiciele magistratu.

Ponowne konsultacje społeczne dotyczące zaktualizowanego dokumentu oraz treści prognozy oddziaływania na środowisko będą prowadzone do 12 kwietnia 2021 roku. W ramach pierwszych konsultacji, które odbyły się w dniach 16 października - 13 listopada 2020 roku zgłoszono ponad 500 uwag i opinii.

Możliwość udziału w konsultacjach zapewniają formularze dostępne na tej stronie internetowej.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24