17.03.2021 11:00 0 raz/pomorskie.eu

Pokażą, jak kreatywnie pisać i opowiadać

źródło: pomorskie.eu

„Rozbudź swoją wyobraźnię. Weź udział w lekcjach teatralnych online” – tak do kulturalnej aktywności zachęcają przedstawiciele województwa pomorskiego. I zapraszają młodzież na zajęcia prowadzone przez aktorów z Teatru Wybrzeże.

Z oferty mogą skorzystać młodzi miłośnicy sztuki teatralnej z całego Pomorza. Teatr Wybrzeże zaprasza szkoły i wszelkie grupy zorganizowane do skorzystania z oferty lekcji teatralnych online. Do wyboru są warsztaty kreatywnego pisania lub opowiadania.

Uczestnicy warsztatów kreatywnego pisania będą pisać inspirując się słowem, obrazem i dźwiękiem. Sprawdzą, które metody są najlepszym sposobem na pobudzenie wyobraźni, pokonanie kryzysu twórczego czy generowanie nowych pomysłów – wyjaśniają przedstawiciele pomorskiego samorządu.

W trakcie zajęć uczestnicy mają za zadanie przyjrzeć się wspólnie wybranej przestrzeni i opisać ją z punktu widzenia wylosowanego przez siebie narratora. Każdy będzie mógł rozwinąć umiejętności z zakresu kreatywnego pisania, a także sprawdzić, co zmienia się w sposobie opowiadania w zależności od tego, kto opowiada. Na potrzeby tego scenariusza przykładową przestrzenią jest galeria handlowa.

Zajęcia poprowadzi Weronika Łucyk, specjalistka ds. edukacji. Zapisy: [email protected]

Lekcje teatralne mogą odbywać się na platformie zoom lub innej wybranej przez uczestników np. w ramach szkolnych zajęć. Wtedy nauczyciel zaprasza prowadzącą, która uczestniczy w lekcji jako gość. Termin warsztatów każdorazowo dostosowywany jest do potrzeb grupy – czytamy w komunikacie serwisu prasowego Pomorza.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24