16.03.2021 09:30 0 raz

Mieszkańcy pomogli osobie poszkodowanej w pożarze w Mostach

Fot. OSP Kosakowo

Pilnie potrzebne było jest wsparcie dla ofiary czwartkowego (11 marca) pożaru w Mostach. Jak informowaliśmy na łamach naszego portalu, do zdarzenia doszło około godz. 21:00 w domu jednorodzinnym przy ul. Łąkowej.

Zdarzyła się niewątpliwie ogromna tragedia u nas w gminie. Spłonął dom w Mostach. W akcji uczestniczyło wiele zastępów straży pożarnej. Niestety jedna osoba zmarła, a kolejna straciła dach nad głową - mówi Marcin Majek, wójt gminy Kosakowo. O zdarzeniu pisaliśmy w tym artykule.

Tym samym Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kosakowie zorganizował zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy. Ta szybko zakończyła się sukcesem.

Na chwilę obecną mamy wszystkie niezbędne rzeczy. Część jest już na miejscu- w lokalu tymczasowym, część czeka na transport z terenu PEKO, część zadeklarowanych rzeczy będzie jeszcze dostarczona. Dziękujemy serdecznie za zaangażowanie, życzliwość, poświęcony czas i środki. To wspaniałe i budujące, że tyle osób, w tak szybkim czasie, jest gotowych pomóc drugiemu człowiekowi w potrzebie. Jesteście wspaniali. Dziękujemy - napisali już następnego dnia po ogłoszeniu zbiórki pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kosakowie.

Opublikowany przez Marcina Majka Piątek, 12 marca 2021


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24