08.03.2021 18:50 0 WH/Norda FM

Szkoła Podstawowa w Krokowej przejdzie metamorfozę

Źródło: Google View Street

Dzieci i młodzież z gminy Krokowa czekają zmiany. Układ drogowy oraz parking przy Szkole Podstawowej zostaną przebudowane. Ponadto budynek zostanie powiększony o dodatkowe piętro. Władze gminy starają się o dofinansowanie.

Gmina stara się o kolejne 49 miejsc przedszkolnych w Lubocinie i Sławoszynie. Sytuacja jest zależna od otrzymanego dofinansowania. Wniosek jest rozpatrywany.

Przy ul. Szkolnej w Krokowej zostanie przebudowany układ drogowy wraz z parkingiem. Będą nowe miejsca miejsca parkingowe dla nauczycieli z rogatkami. Wartość inwestycji to 1,2 mln złotych. Przedsięwzięcie ma poprawić bezpieczeństwo w pobliżu podstawówki.

Miesza się ruch pieszy z samochodowym. Dzieci idą pieszo bądź jadą autobusem, nauczyciele wjeżdżają samochodami, a niektórzy uczniowie są odwożeni przez rodziców. To jest niebezpieczne – tłumaczy wójt gminy Krokowa Adam Śliwicki.

Ponadto krokowska podstawówka zostanie rozbudowana o dodatkowe piętro. Władze gminy złożyły wniosek o dofinansowanie na zadanie i czekają na decyzję. Koszt inwestycji to 3,2 mln złotych.

Pojawi się pierwsze piętro w bloku, w którym będą się uczyć dzieci klas 0 – 3. Będzie tam pięć sal lekcyjnych łącznie z wyposażeniem, węzły sanitarne, winda i plac zabaw. Przede wszystkim będzie to piętro dostosowane dla najmłodszych, czyli od przedszkolaków do uczniów trzeciej klasy – dodaje wójt gminy Krokowa.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24