08.03.2021 17:30 0 NW/KWP w Gdańsku

Plantacja marihuany w gdańskiej piwnicy - 32-latek usłyszał zarzuty

Źródło:KWP w Gdańsku

Policjanci z gdańskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który w piwnicy miał plantację marihuany. Mundurowi ujawnili prawie 60 krzewów marihuany, wysuszoną marihuanę, haszysz i tabletki ecstasy. 32-latek usłyszał zarzuty posiadania narkotyków i uprawy marihuany. Sąd zastosował wobec niego policyjny dozór.

Do zatrzymania 32-letniego mieszkańca Gdańska przyczynili się policjanci z komisariatu przy ulicy Kartuskiej w Gdańsku i kryminalni z Sopotu. Funkcjonariusze zdobyli informacje, że mężczyzna uprawia na terenie swojej nieruchomości marihuanę.

Podczas pracy nad tą sprawą funkcjonariusze ustalili tożsamość mężczyzny oraz jego adres. Pod koniec minionego tygodnia policjanci weszli do wolnostojącego domu i szczegółowo sprawdzili wszystkie pomieszczenia. Podczas kontroli policjanci ujawnili w piwnicy pomieszczenia, w których znajdowały się zamykane namioty do specjalistycznej uprawy roślin oraz nawozy pobudzające ich wzrost – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku.

Źródło:KWP w Gdańsku

W środku pracowały m.in. wiatraki, systemy wentylacji powietrza, filtry, lampy i urządzenia służące do kontroli wilgotności i temperatury powietrza. W piwnicy za drzwiami szafy znajdowało się ukryte przejście do kolejnego pomieszczenia, w którym rosły krzewy marihuany. Podczas kontroli policjanci ujawnili i zabezpieczyli prawie 150 porcji marihuany, kilkanaście porcji haszyszu i kilkadziesiąt tabletek ecstasy.

Na miejscu pracowali także policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej, którzy przeprowadzili oględziny, policyjny technik zabezpieczył ślady oraz sporządził dokumentację fotograficzną. Podczas swojej pracy funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 50 krzewów marihuany w różnej fazie wzrostu oraz kilka worków ze ściętymi roślinami. Całość zabezpieczonych narkotyków oraz roślin policjanci przekazali do dalszych badań biegłemu sądowemu – czytamy w policyjnym komunikacie.

Źródło:KWP w Gdańsku

Zgromadzone dowody oraz wstępna opinia biegłego pozwoliła na przedstawienie mężczyźnie zarzutów posiadania narkotyków oraz uprawy marihuany. Sąd zastosował wobec 32-latka policyjny dozór. Za posiadanie narkotyków grozi kara 3 lat więzienia. Za uprawę marihuany z której można przygotować znaczną ilość narkotyków, grozi kara 8 lat więzienia.

Źródło:KWP w Gdańsku


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24