08.03.2021 13:30 1 raz/UM Sopot

Kajko i Kokosz zamieszkają nad morzem

źródło: UM Sopot

"Starsze dzieci", m.in. dzisiejsi czterdziestolatkowie, zapewne pamiętają przygody dwóch słowiańskich wojów - Kajka i Kokosza. To postaci z kultowego już komiksu z końca lat 80-tych XX wieku. Jak się okazuje, bohaterowie zamieszkają nad morzem, a dokładnie w Sopocie.

Właśnie ruszyła budowa niezwykłego miejsca. Jeszcze tej wiosny w Łazienkach Południowych w Sopocie powstanie plac zabaw inspirowany bohaterami z Mirmiłowa. Mieszkańcy miasta oraz odwiedzający będą mogli bliżej poznać ulubione postaci z serialu „Kajko i Kokosz", zapowiadają władze kurortu.

Jeden z popularnych internetowych serwisów video stworzył serial animowany na podstawie komiksu autorstwa sopocianina Janusza Christy.

Niemal 50 lat od premiery pierwszych komiksów bohaterowie przeniosą się nie tylko na ekrany, ale także do miejskiej przestrzeni Sopotu, gdzie mieszkał twórca Kajka i Kokosza. Nowy punkt na mapie Sopotu ma być jednak nie tylko miejscem zabaw i spotkań najmłodszych. Projekt ma na celu uhonorowanie Janusza Christy, słynnego mieszkańca miasta, który powołał uwielbiane przez pokolenia postacie do życia - wyjaśniają przedstawiciele sopockiego ratusza.

Nowa atrakcja turystyczna Sopotu powstaje we współpracy z miastem.

Cieszę się, że możemy upamiętnić sopockiego artystę w tak niesamowity sposób, dedykowany najmłodszym. Mam nadzieję, że maluchy pokochają bohaterów stworzonych przez Janusza Christę i po skończonej zabawie, chętnie sięgną po komiksy oraz obejrzą serial, aby poznawać niesamowite przygody stworzonych przez niego postaci - mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydent Sopotu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24