04.03.2021 18:32 0 NW/KWP w Gdańsku

Odpowiedzą za posiadanie znacznej ilości narkotyków

Źródło:KWP w Gdańsku

Policjanci z Gdańska zatrzymali 57-latka, który w swoim mieszkaniu przechowywał ponad 150 porcji narkotyków. Mężczyzna działał w ramach tzw. recydywy, dlatego teraz może za kratami spędzić 15 lat. Kolejna zatrzymana to gdańszczanka, która była w posiadaniu prawie 200 porcji amfetaminy.

Na początku tygodnia policjanci wraz z funkcjonariuszami służby celnej weszli do mieszkania 57-letniego mieszkańca Gdańska. Posiadali oni bowiem informacje, że mężczyzna jest w posiadaniu narkotyków.

Podczas kontroli użyto psa wyszkolonego do odnajdywania nawet śladowych ilości narkotyków. W mieszkaniu funkcjonariusze ujawnili ukryte w szafce nocnej, podzielone na porcje narkotyki - informują stróże prawa.

Mundurowi potwierdzili narkotestem, że zabezpieczone środki odurzające to ponad 60 porcji marihuany, a kolejne 100 porcji to amfetamina. 57-latek trafił do policyjnego aresztu, a narkotyki przekazano biegłemu sądowemu do dalszych badań.

Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Dodatkowo przestępstwa dopuścił się w warunkach tzw. recydywy i teraz grozi mu kara nawet 15 lat więzienia. Wczoraj na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt.

Kryminalni z komendy miejskiej, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej mieli tez informację, że narkotyki posiada jedna z mieszkanek Gdańska.

– *Kiedy funkcjonariusze weszli do mieszkania 45-latki, znaleźli tam blisko 200 porcji narkotyków - relacjonują mundurowi.

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi 10 lat więzienia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24