02.03.2021 09:30 0 raz/BLMW

Pokona Wisłę, by nieść pomoc koledze w mundurze

źródło: FB/Gdyńska Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej

Żołnierz z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni-Babich Dołach wyruszył na wyprawę kajakiem po Wiśle. Pokona ponad tysiąc kilometrów, by nieść pomoc koledze z wojska.

Bosmanmat Szymon Machnowski z gdyńskiej bazy lotnictwa morskiego postanowił przepłynąć królową polskich rzek. W ten sposób chce pomóc w zbiórce pieniędzy na rehabilitację żołnierza z Grupy Lotniczej 44. Bazy Lotnictwa Morskiego w Darłowie, Sławomira Szumickiego, który w 2018 roku doznał rozległego udaru mózgu. Cierpi obecnie na afazję i niedowład połowiczny prawej strony ciała.

Rehabilitacja Sławka pochłania ogromne środki. Rodzina i przyjaciele utworzyli zbiórkę, której celem jest zabezpieczenie środków na kosztowne zabiegi rehabilitacyjne – informują przedstawiciele BLMW w Gdyni.

Żołnierz z Wybrzeża pokona kajakiem ponad tysiąc kilometrów. Spływ rozpoczął się w Goczałkowicach-Zdroju.

Nasz podróżnik, bosmanmat Szymon Machnowski z 43. BLotM jest już na Wiśle. Wczoraj, punktualnie o 8.00 odbił od brzegu w...

Opublikowany przez Gdyńska Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej Poniedziałek, 1 marca 2021

Miejsce startu jest nieprzypadkowe, bo to dwudziesty kilometr Wisły od jej źródeł i miejsce, od którego w miarę swobodnie można płynąć kajakiem. Szymon nie planuje miejsc postoju. Przewiduje, że każdego dnia płynąć będzie od świtu do zmierzchu, w zależności od sytuacji. Całość trasy zająć ma około 20-25 dni – opisują lotnicy z Babich Dołów.

Metą spływu będzie ujście Wisły lub centrum Gdańska. Postępy Szymona na trasie będą pojawiać się na facebookowym BLMW.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24