02.03.2021 08:30 2 raz/KPP Puck

Powiat pucki: Kontrolowali pieszych i kierowców

źródło: KPP Puck

W ostatni piątek lutego na terenie powiatu puckiego policjanci przeprowadzili wzmożone działania pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Podczas kontroli ruchu zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Posypały się mandaty.

Policjanci puckiej drogówki podczas akcji zwracali uwagę na bezpieczeństwo w ruchu.

Nie zapominając, że relacja pieszy-kierowca jest obustronna, bacznie też przyglądali się, czy piesi nie popełniali wykroczeń przeciwko innym uczestnikom ruchu drogowego - czytamy w komunikacie prasowym Komendy Powiatowej Policji w Pucku.

Podczas prowadzonej akcji mundurowi biorący udział w działaniach ukarali mandatami 13 kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość. Dwóm kierowcom zatrzymano prawo jazdy na okres 3 miesięcy, ponieważ przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h na terenie zabudowanym.

Stróże prawa skontrolowali także stan trzeźwości 32 kierowców. Policjanci wręczali również opaski odblaskowe - pieszym oraz kierowcom.

Apelujemy do każdego uczestnika ruchu drogowego, w szczególności do niechronionych uczestników ruchu drogowego o rozsądek, szczególną ostrożność i koncentrację na drodze oraz używanie elementów odblaskowych w trosce o bezpieczeństwo własne oraz innych, nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale na wszystkich nieoświetlonych drogach, także w obszarze zabudowanym - informują stróże prawa.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24