25.02.2021 13:30 3 WH/Norda FM

Trwają remonty dróg w gminie Krokowa

Fot. archiwum

Kolejne inwestycje w gminie Krokowa. Dzięki rządowym dotacjom rozpoczęły się remonty dróg. Lada moment zakończy się przebudowa ulic w Sławoszynie. W planach jest także m.in. przebudowa tras w Łętowicach oraz modernizacja mostu w Dębkach.

Gmina Krokowa otrzymała blisko 6 milionów złotych dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych na modernizację ulic. Plan zakłada realizację wszystkich inwestycji do 2027 roku. Więcej na ten temat można przeczytać w naszym artykule.

Intensywne prace związane z remontami dróg ruszyły. Obecnie trwa modernizacja ul. Łąkowej, Słonecznej, Zielonej, Kwiatowej, Morskiej Cichej i Św. Jana w Sławoszynie. Drogi przebudowano oraz utwardzono. Koszt inwestycji to ponad 3 milionów złotych. Zadanie czeka na odbiory.

Największy problem mieliśmy z wymianą wodociągów, które były azbestowo-cementowe oraz z odwodnieniem części z tych dróg – wyjaśnia Andrzej Śliwicki, wójt gminy Krokowa.

W tym roku zostaną zrealizowane także remonty dziesięciu ulic m.in. w Wierzchucinie, Żarnowcu i Krokowej. Wartość prac to ponad 5 milionów złotych, z czego około 50 procent to rządowe dofinansowanie.

Kolejne inwestycje w ramach dotacji to koszt dwóch milionów złotych, z czego milion to dofinansowanie. Zrealizujemy przebudowę mostu przy polu namiotowym na ulicy Łąkowej w Dębkach. Tam samochody nie mogą się mijać. Po przebudowie mostu będzie można wprowadzić ruch jednostronny. To powinno rozkorkować ruch Dębek – dodaje Śliwicki.

Pierwsze prace remontowe rozpoczęły się przy ul. Żarnowieckiej obok urzędu gminy. Kolejne plany to przebudowa dróg w Łętowicach, który znajduję się w pobliżu strefy mieszkalnej.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24