25.02.2021 11:00 8 raz

W Pucku powstanie fontanna... z niespodzianką

źródło: FB/Hanna Pruchniewska

"Co tu będzie? Fontanna będzie" - tak swój facekook'owy wpis na temat nowej atrakcji w Pucku rozpoczęła burmistrz miasta. Jak zaznaczyła, obok nowego obiektu, przy którym będą mogli wypoczywać mieszkańcy i turyści, pojawią się także niespodzianki.

W Parku Kaszubskim w pobliżu pomnika Antoniego Abrahama powstanie fontanna nawiązująca tematycznie do tego miejsca - poinformowała Hanna Pruchniewska, burmistrz Pucka.

Co tu będzie? Fontanna będzie ???????????? W Parku Kaszubskim w pobliżu pomnika Antoniego Abrahama powstanie fontanna nawiązująca...

Opublikowany przez Hannę Pruchniewską Środa, 24 lutego 2021

Będzie to taka trwała, praktyczna i miła dla nas wszystkich pamiątka po XXII Zjeździe Kaszubów. Bo ta i inne informacje pojawią się tutaj. Nie chcę zdradzać na razie za dużo szczegółów - lubimy niespodzianki prawda? Ale jestem pewna, że się i fontanna, i zagospodarowanie wokół spodobają - napisała gospodyni miasta.

Jak dodała, w okolicy fontanny pojawią się napisy po polsku, po kaszubsku i w języku Braille'a. Ponadto szklane ozdoby z elementami haftu kaszubskiego typowego dla szkoły puckiej.

Przebudujemy w pewnym zakresie przejścia po "kocich łbach" na bardziej przyjazne dla wózków, osób starszych i niepełnosprawnych oraz wszystkich, którym niekoniecznie pasują - podkreśliła Pruchniewska.

Inwestycja ma zostać oddana do użytku latem.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24