20.02.2021 14:00 2 NW/gdańsk.pl

Dzielnicowa czapka jak znalazł do zwiedzania Gdańska

Źródło:gdańsk.pl

Mieszkasz w jednej z dzielnic Gdańska lub jest ona dla ciebie szczególnie ważna i chciałbyś powiedzieć o tym „głośno”? Gdańskie artystki wyszły z ciekawą inicjatywą stworzenia dzielnicowych czapek. Okrycia głowy w siedmiu dostępnych wzorach nabyć można w sklepie Instytutu Kultury Miejskiej.

Każda czapka poświęcona jest jednej z dzielnic, w których prowadzone są wycieczki przez Lokalnych Przewodników i Przewodniczki. Nowy Port, Oliwa, Orunia, Dolne Miasto, Biskupia Górka, Zaspa, Wyspa Sobieszewska – właśnie te dzielnice Gdańska stały się „bohaterami” zimowych okryć głowy.

Źródło:gdańsk.pl

Za projekty odpowiadają:

– Zaspa - Anna Lubińska,

– Biskupia Górka – Katarzyna Cichosz (studio kmicic),

– Dolne Miasto – Eugenia Tynna,

– Nowy Port – Hanna Kmieć (studio kmicic),

– Orunia – Alicja Pałgan,

– Oliwa – Anita Wasik,

– Wyspa Sobieszewska – Magda Danaj.

Czapki są rozwinięciem naszego projektu Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki – mówi Marta Bańka rzecznik prasowa Instytutu Kultury Miejskiej w Gdańsku. - Tradycyjne spacery w terenie z udziałem przewodników odbywają się lecie. Teraz zachęcamy do samodzielnych wędrówek w dzielnicowej czapce na głowie, żeby było nam ciepło i z przewodnikami w formie książkowej, które bezpłatnie ściągnąć można z naszej strony internetowej.

Źródło:gdańsk.pl

Jak podaje gdański serwis prasowy, w pierwszej kolejności do sklepu trafiły czapki z Nowego Portu, Dolnego Miasta i Oliwy. Czapki z Zaspy i Wyspy Sobieszewskiej dostępne są od piątku (19 lutego), a Oruni i Biskupiej Górki od poniedziałku (22 lutego).


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24