06.02.2021 17:05 0 WH

Nie żyje ks. Krzysztof Stachowski. Miał 60 lat

Fot. archiwum

Ksiądz Krzysztof Stachowski odszedł w piątek (5 lutego) w wieku 60 lat. Proboszcz parafii pw. Zwiastowania Pana w Żarnowcu przegrał walkę z koronawirusem. Kapłan zmarł po 34 latach posługi. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w dniach 11-12 lutego w żarnowieckim kościele


AKTUALIZACJA, 6 lutego, godz. 17:00

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w dniach 11-12 lutego w kościele parafialnym pw. Zwiastowania Pana w Żarnowcu.

Czwartek (11 lutego)

Godz. 16:00 - wprowadzenie trumny do kościoła

Godz. 17:00 - msza św. parafialna z udziałem kapłanów z dekanat pod przew. Wicedziekana

Godz. 18:30 - różaniec, koronka

Godz. 20:00 - msza św. z udziałem kapłanów z rocznika święceń i kapłanów współpracujących ze śp.ks. Stachowskim

Piątek (12 lutego)

Godz. 9:00 - msza św. parafialna

Godz. 10:00 - różaniec

Godz. 11:00 - uroczysta msza św. pogrzebowa z Jutrznią pod przewodnictwem Biskupa, pochówek na cmentarzu przykościelnym


Kilka tygodni temu informowaliśmy o chorobie ks. Krzysztofa. Kapłan był podłączony do aparatury ECMO, która służyła do pozaustrojowego natleniania krwi. W całym regionie zorganizowano akcje oddawania krwi. Mieszkańcy zaangażowali się w zbiórkę i łącznie oddano ok. 40 litrów tego bezcennego daru. Niestety, po wielu dniach walki, ksiądz Krzysztof przegrał walkę z koronawirusem. O śmierci kapłana poinformowała żarnowiecka parafia.

Ksiądz Krzysztof Stachowski służył Bogu 34 lata. Od 16 lat działał jako proboszcz parafii pw. Zwiastowania Pana w Żarnowcu. Od 2015 roku był dziekanem dekanatu Żarnowiec.

Fot. archiwum

Fot. archiwum

Odkąd ks. Stachowski został proboszczem w Żarnowcu, organizowane jest Cysterskie Lato Muzyczne. Podczas wydarzenia odbywają się koncerty muzyki poważnej artystów z kraju i nie tylko.

To wspólna inicjatywa parafii żarnowieckiej oraz Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Już od lat gościmy artystów z Polski i całego świata, wykonujących muzykę organową i kameralną. W ciągu minionych 12 lat wykonywano nie tylko utwory sakralne, ale też dzieła muzyki dawnej, która niekoniecznie dotyczy tematyki sacrum - mówił ks. Krzysztof Stachowski w 2017 rok podczas wydarzenia.

Fot. archiwum

W Żarnowcu odbywa się także Jarmarki Cysterski. Podczas imprezy kultywowana jest tradycja religijnego święta. W 2018 roku mieszkańcy zbierali środki na renowację unikatowego zabytku.

Nie żebrzę przy kościele ze skarbonką, ale proszę o jak najwięcej grochówki, o to, żeby było jak najwięcej jedzenia i jak najwięcej atrakcji. To jest takie moje żebranie na jarmark cysterski – komentował wtedy ks. Stachowski.

Fot. archiwum


Czytaj również:

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24