28.01.2021 08:30 17 raz/OMGGS

Nowe Mevo – jest zaproszenie do składania ofert

TTM

Blisko 5 tysięcy rowerów, w tym dwukołowce tradycyjne, więcej stacji, których przybędzie również na Kaszubach Północnych, nowi członkowie, a w tym gmina Kosakowo. Tak wyglądać ma nowy system roweru metropolitalnego Mevo.

W połowie stycznia zakończył się (ogłoszony w kwietniu ubiegłego roku) dialog konkurencyjny dotyczący Mevo. Brały w nim udział trzy firmy. Potencjalni wykonawcy przedstawili swoje możliwości techniczne i proponowali konkretne rozwiązania poszczególnych aspektów Mevo. Ostatnim etapem dialogu było zaproszenie potencjalnych wykonawców do składania ofert. Zaproszenia zostały przesłane we wtorek 26 stycznia. Na oferty Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia- Sopot oczekuje do 2 marca.

Nowe Mevo będzie systemem mieszanym z 4099 rowerami, w tym 1000 rowerów tradycyjnych i 3099 z napędem elektrycznym. System będzie składał się z 717 stacji, wcześniej było 660. Nowe stacje pojawią się w Kartuzach, Żukowie, Sierakowicach, Pruszczu Gdańskim, w Rumi, Władysławowie, a także w dwóch nowych gminach, które dołączają do projektu: w Kosakowie i Kolbudach – poinformowali przedstawiciele metropolii.

Nowością będzie możliwość wypożyczenia i jazdy na rowerze elektrycznym z rozładowaną baterią (stawki jak za rower tradycyjny).

Do dyspozycji użytkowników będą dwa rodzaje abonamentów: abonament miesięczny za 29,99 zł oraz roczny za 259 zł. W ramach obu abonamentów będzie można każdego dnia skorzystać ze 120 min jazdy na rowerze tradycyjnym lub 60 min na rowerze elektrycznym. Po wyczerpaniu minut z abonamentu, każda minuta na rowerze elektrycznym będzie kosztować 0,2 zł, na tradycyjnym 0,1 zł. Jeżeli użytkownik nie zdecyduje się na zakup abonamentu - będzie mógł wypożyczyć rower w taryfie minutowej (0,15 zł za minutę jazdy na rowerze tradycyjnym i 0,30 zł za minutę na rowerze elektrycznym), a także w taryfie na 48 h za 59 zł (do wykorzystania dziennie 480 min. jazdy na rowerze tradycyjnym i 240 min. na rowerze elektrycznym). W ramach jednego konta będzie można wypożyczyć jeden rower – dodają przedstawiciele OMGGS.

Umowa będzie podpisana na 6 lat. System swoim zasięgiem obejmie 16 gmin – dotychczasowe 14 (Gdańsk, Gdynia, Sopot, Żukowo, Reda, Pruszcz Gdański, Tczew, Sierakowice, Rumia, Somonino, Stężyca, Kartuzy, Puck i Władysławowo), a także dodatkowo Kolbudy i Kosakowo.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24