26.01.2021 14:30 1 NW/gdynia.pl

Szybkie testy antygenowe na gdańskim lotnisku

Źródło:gdynia.pl

Zmieniły się zasady podróżowania do Holandii. Władze wymagają od podróżujących dwóch testów na koronawirusa – jeden to PCR, który trzeba zrobić na 72 h przed wyjazdem, a drugi antygenowy musi być wykonany wcześniej niż 4h przed wyjazdem. Ukłon w stronę podróżujących zrobił gdański port lotniczy.

Osoby, które planowały w najbliższym czasie polecieć do Holandii od poniedziałku (25 stycznia) muszą dostosować się do nowych wymogów. Podróżujący zobowiązani są do wykonania dwóch testów na COVID-19. Na najwyżej 72 godziny przed podróżą trzeba wykonać test PCR, a najpóźniej 4 godziny przed szybki test antygenowy – oba należy przetłumaczyć na język obcy.

Na przeciw podróżującym wyszedł gdański port lotniczy, który podjął współpracę z przychodnią wykonującą testy. Na lotnisku od poniedziałkowego świtu działa punkt testowy dla pasażerów porannych lotów do Amsterdamu. Firma wykonuje także komercyjne testy antygenowe dla lecących do Holandii w późniejszych godzinach w przychodni w Gdyni, przy ulicy Pułaskiego 6.

Już w pierwszych godzinach działania punktu testy zrobiło 29 pasażerów. Gdańskie lotnisko informuje na swojej stronie internetowej, że średni czas oczekiwania na wynik to 20 minut.

Tym, co w szczycie pandemii zadecydowało o stabilności portu lotniczego była umiejętność reagowania na nowe sytuacje. W tym przypadku po raz kolejny udało się szybko dostosować do nowych realiów. Dzięki testom dostępnym na miejscu obostrzenia nie zatrzymają ruchu lotniczego z Polski do Holandii, co na pewno ułatwi życie wielu pasażerom, a poza tym wszyscy wiemy, jak mocny kryzys dotknął w ubiegłym roku całą branżę lotniczą i jak bardzo potrzebuje ona stabilizacji. Pandemia regularnie wymusza na wszystkich z nas szybkie reakcje i celne diagnozy, a Port Lotniczy Gdańsk w tej rzeczywistości radzi sobie bardzo dobrze – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. Gospodarki.

Źródło: Port Lotniczy w Gdańsku

Testy antygenowe, jak czytamy na stronie gdyńskiego ratusza, można wykonać codziennie od 7:00 do 17:00. Wymazy PCR natomiast codziennie od 7:00 do 14:00 – należy jednak wcześniej zapisać się na konkretną godzinę.

Wszyscy pasażerowie, chcący wykonać szybki test antygenowy muszą wcześniej zgłosić się za pomocą e-maila: [email protected] Można też zadzwonić na numer: 798 731 731 (od pon. Do pt. W godz. 7:00-19:00), a w weekendy pod numer: 519 073 760.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24