26.01.2021 10:30 0 WH/UG w Pucku

Podstawówka w Łebczu w nowej odsłonie

Źródło: UG w Pucku

Zakończyła się modernizacja i rozbudowa Szkoły Podstawowej w Łebczu. W nowym skrzydle pojawiła się m.in. sala gimnastyczna i sala korekcyjna. Ponadto podstawówka powiększyła się o nowe pomieszczenia lekcyjne i przedszkolne.

To była jedna z długo oczekiwanych inwestycji przez mieszkańców Łebcza – przede wszystkim dla uczniów.

Dzieci nie mieściły się w szkole, bo były pełne dwie zmiany. W związku z tym szukaliśmy wyjścia i tak powstał projekt, który dotyczył szkoły sześcioklasowej. To było jeszcze przed reformą, kiedy były gimnazja. Dokonaliśmy poprawek w projekcie i więcej wygospodarowaliśmy miejsca – mówi Tadeusz Puszkarczuk, wójt gminy Puck.

Szkoła Podstawowa w Łebczu została zmodernizowana oraz rozbudowana o dodatkowy budynek o powierzchni 1800 metrów kwadratowych. Pojawiły się nowe sale – sześć lekcyjnych (w tym językowe) i dwie przedszkolne z zapleczem. Ponadto uczniowie będą mogli korzystać z sali korekcyjnej oraz gimnastycznej. Zagospodarowano teren wokół szkoły, budując nowy plac zabaw. W placówce została zamontowana winda.

Oprócz remontu i rozbudowy, szkoła została wyposażona m.in. w sprzęt komputerowy.

Źródło: UG w Pucku Źródło: UG w Pucku Źródło: UG w Pucku Źródło: UG w Pucku Źródło: UG w Pucku Źródło: UG w Pucku Źródło: UG w Pucku Źródło: UG w Pucku Źródło: UG w Pucku Źródło: UG w Pucku Źródło: UG w Pucku Źródło: UG w Pucku Źródło: UG w Pucku Źródło: UG w Pucku Źródło: UG w Pucku Źródło: UG w Pucku

Koszt inwestycji to ok. 11 mln złotych, z czego 5 mln złotych to dofinansowanie rządowe.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24