22.01.2021 11:30 5 NW/gdynia.pl

Nowoczesny sprzęt od WOŚP trafił do gdyńskiego szpitala

Źródło:gdynia.pl

Na Oddział Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni trafił nowoczesny aparat USG. Jest to kolejny prezent, jaki gdyńska placówka otrzymała od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wielkimi krokami zbliża się 29. finał WOŚP. Fundacja pomaga jednak przez cały rok. Na początku grudnia 2020 roku przekazała na Oddziałowi Zakaźnemu Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni dwadzieścia nowoczesnych łóżek. Z nich korzystają obecnie pacjenci zakażeni koronawirusem.

Teraz gdyński szpital otrzymał nowoczesny sprzęt. Najnowszej generacji USG już służy noworodkom.

To była dla nas ogromna niespodzianka, która wywołała wielkie poruszenie. Sprzęt, który otrzymaliśmy jest porządny i solidny. Ma bardzo dobrą jakość obrazu, znacznie lepszą niż aparaty, jakich używaliśmy do tej pory. Takie wyposażenie jest nie do przecenienia. Pozwala nam wykonywać badania na miejscu, przy inkubatorze. Nie musimy zabierać pacjenta gdzieś indziej. To USG ma również dodatkowe funkcje. Można dzięki niemu szybko przeprowadzić badanie, a pomiary pobrać i odczytać później. To wszystko ma kolosalne znaczenie. Ci, którzy na co dzień pracują na tym sprzęcie, potrafią to docenić. Bardzo się cieszymy z tego daru, bo wszelkiego rodzaju wyposażenie i urządzenia są zawsze potrzebne – mówi dr Anna Toczyłowska, ordynatorka Oddziału Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni.

Źródło:gdynia.pl

Jak czytamy w notatce prasowej gdyńskiego ratusza, WOŚP wspiera polskie placówki medyczne dzięki organizowanym każdego roku zbiórkom. Kolejny wielki 29. finał odbędzie się już 31 stycznia. Jednak już od dłuższego czasu trwa wiele internetowych aukcji, w których także zbierane są środki na szczytny cel.

Pieniądze zebrane w tym roku przeznaczone zostaną na zakup sprzętu diagnostycznego i leczenie chorób gardła, nosa, uszu i krtani u dzieci. Fundacja ma zakupić najnowocześniejsze urządzenia dla ratowania życia i zdrowia dzieci, które potrzebują różnego rodzaju badań – przede wszystkim w dziedzinach laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24