21.01.2021 10:30 5 raz/UM Hel

W Helu odnotowano gwałtowny wzrost zarażeń

fot. Łukasz Razowski

Niepokojące informacje przekazał helski magistrat. Wynika z nich, że sytuacja epidemiczna w Helu jest coraz gorsza - w ciągu dwóch tygodni liczba osób z pozytywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa wzrosła czterokrotnie.

Jeszcze 5 stycznia zakażonych koronawirusem było 24 mieszkańców Helu. Tydzień później było ich już 52. We wtorek (19 stycznia) liczba ta sięgnęła 98 osób.

[IMG]2[/IMG]

Pod względem zakażeń niestety przodujemy w tej chwili wśród gmin powiatu puckiego, tam w większości liczba osób zakażonych spada - przyznaje Mirosław Wądołowski, burmistrz Helu, który opublikował specjalny komunikat do mieszkańców miasta.

"Apelujemy do Państwa o zachowywanie środków ostrożności i przestrzeganie nakazów związanych z zapobieganiem rozszerzaniu się epidemii COVID-19, zwłaszcza związanych z obowiązkiem zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej, zachowaniem dystansu od innych osób, dezynfekcji rąk w sklepach itd. Ważne jest także, aby osoby u których występują objawy COVID-19, możliwie szybko kontaktowały się z lekarzem i ściśle stosowały do wydawanych zaleceń" - czytamy w odezwie włodarza Helu.

Prezentowane dane jednoznacznie wskazują, że nie wszyscy chyba do końca o tych zasadach pamiętają, stąd takie bardzo niepokojące liczby, za którymi przecież stoją konkretni mieszkańcy Helu, nasi bliscy czy sąsiedzi. Dbajmy o zdrowie swoje oraz innych mieszkańców, stosujmy się, do znanych nam już wszystkim bardzo dobrze, zaleceń - zaapelował Mirosław Wądołowski.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24