20.01.2021 18:30 0 NW

Pucka szkoła wciąż się rozwija

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

W Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pucku realizowane są kolejne inwestycje. Dawną kotłownię zastąpią szatnie dla uczniów, a dzięki dofinansowaniu z PGE EJ 1 wyremontowana i wyposażona zostanie pracownia informatyczna.

Powiat pucki wykorzystuje to, że w murach szkolnych nie ma obecnie zbyt wielu uczniów i realizuje zaplanowane już jakiś czas temu prace remontowe. Obecnie w szkołach zawodowych prowadzone są jedynie zajęcia praktyczne, co nie koliduje z trwającym remontem.

W ramach VI edycji programu Wsparcia Rozwoju Gmin Lokalizacyjnych Spółka PGE EJ 1 sp. z o.o. przekazała w 2020 roku Starostwu Powiatowemu w Pucku dofinansowanie w kwocie 100 tysięcy złotych. Środki te zostały przeznaczone na realizację projektu związanego z rynkiem pracy i wsparciem rozwoju zawodowego.

Wyremontowano i wyposażono pracownię informatyczną. Uczniowie do dyspozycji otrzymają nowe komputery i monitory, drukarkę, krzesła, stoły, biurka oraz monitor interaktywny. Wspomniana pracownia to jedna z czterech dofinansowanych od 2016 do 2020 roku w PCKZiU w Pucku. Jak podaje powiat pucki w swoich mediach społecznościowych, łącznie otrzymali na ten cel 475 tysięcy złotych.

Dzięki środkom pozyskanym ze starostwa powiatowego udało się także wyremontować szatnię. Wykorzystujemy do tego celu pomieszczenie po składzie opału – mówi Kazimierz Czernicki, dyrektor PCKZiU.

Opublikowany przez Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pucku Wtorek, 19 stycznia 2021

Z nowych szafek będą mogli w pełni korzystać uczniowie, gdy powrócą do stacjonarnego trybu nauczania.

Zakładaliśmy w zarządzie i radzie powiatu, że gdy skończymy duże projekty termomodernizacyjne, wybudujemy parkingi, to zabierzemy się za wnętrza szkół. Nie można spodziewać się tu za bardzo środków unijnych więc trzeba robić to we własnym zakresie i przy pomocy mniejszych dofinansowań, które udaje się uzyskać – mówi Jarosław Białk, starosta pucki. – Kiedy sobie przypomnę jak to wyglądało jeszcze kilka lat temu, to uczniowie dziś mogą być naprawdę dumni z miejsca, w którym się kształcą.

Nowa szatnia w PCKZiU ???????????? - Uczniowie skończyli już ferie zimowe i wrócili do nauki zdalnej. W naszej Szkole w...

Opublikowany przez Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pucku Poniedziałek, 18 stycznia 2021

Obie inwestycje kosztowały łącznie ok 300 tysięcy złotych. Na wyremontowanie i doposażenie pracowni wydano lekko ponad 100 tysięcy złotych, a na szatnię blisko 200 tysięcy.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24