20.01.2021 15:30 0 WH/Norda FM

Trwa rozbudowa cmentarza komunalnego w Helu

Źródło: Facebook/Ekohel spółka z.o.o

W ciągu pięciu lat helski cmentarz komunalny będzie dwa razy większy niż dotychczas, a miejsc pochówku ma być trzy razy więcej. Trwa rozbudowa nekropolii. W ubiegłym roku wycięto drzewa, a na 2021 rok zaplanowano prace geodezyjne.

Za wykonywanie prac odpowiedzialna jest miejska spółka Ekohel. Już kilkanaście lat temu władze miasta zadecydowały o powiększeniu cmentarza komunalnego. Coraz więcej miejsc pochówku zostaje wykorzystanych, z tego powodu zapadła decyzja o realizacji przedsięwzięcia.

W 2019 roku wycięto drzewa wraz z korzeniami, które rosły na działce. Gałęzie wykorzystano do zabezpieczenia brzegu morskiego na wydmie.

W ciągu dwunastu miesięcy mają zostać przeprowadzone prace geodezyjne. To szczególnie ważne, ponieważ kiedyś w tym miejscu wywożono gruz i inne odpady.

Ponownie sprawdzamy jak jest z granicami działek, bo tam sąsiadujemy z terenami prywatnymi i działkami ogrodniczymi oraz Lasami Państwowymi, więc musimy dokładnie wytyczyć. W tym roku planujemy postawić płot z bramami wjazdowymi. Rozpoczniemy projektowanie architektoniczne łącznie z alejkami i zielenią miejską – wymienia Marek Dykta, prezes spółki Ekohel.

Aktualnie pustych miejsc pochówku na obecnym cmentarzu wystarczy na ok. 3-4 lata. Rozbudowa nekropolii powinna zakończyć się w ciągu pięciu lat. Cmentarz powiększy się dwukrotnie, a miejsc ma być trzy razy więcej.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24