20.01.2021 09:30 0 raz/BLMW

Ruszali na pomoc ponad 20 razy

źródło: BLMW

Średnio niemal dwa razy na miesiąc podrywali swe maszyny do lotu nadmorscy lotnicy, by nieść pomoc poszkodowanym lub uczestniczyć w akcjach poszukiwawczych. Gdyńska Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej podsumowała 2020 rok.

Jak wynika z danych, w ubiegłym roku lotnicy Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej z Gdyni-Babich Dołów przeprowadzili 23 akcje poszukiwawczo-ratownicze.

W całej historii brygady wykonano ich 690, udzielając pomocy 367 osobom. Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej jest jedyną w Polsce formacją lotniczą utrzymująca ciągłą gotowość do prowadzenia działań ratowniczych z powietrza nad obszarami morskimi – czytamy w komunikacie jednostki.

Całodobowy dyżur w ramach polskiej strefy odpowiedzialności "Konwencji o poszukiwaniu i ratownictwie morskim" oraz „Konwencji o międzynarodowym lotnictwie cywilnym”, pełniony jest przez załogi śmigłowców W-3WARM w 43. Bazie Lotnictwa Morskiego w Gdyni-Babich Dołach oraz śmigłowców Mi-14PŁ/R lub W-3WARM w 44. Bazie Lotnictwa Morskiego w Darłowie.

Przez cały czas system ratownictwa wspiera także załoga samolotu patrolowego M28B 1R Bryza, pełniąca całodobowy dyżur na lotnisku w Siemirowicach koło Lęborka.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24