17.01.2021 09:00 1 Kwt/ZDiZ Gdynia

Gdynia: Kolejny fragment ścieżki rowerowej oddany do użytku

fot. ZDiZ Gdynia

Gdyńscy rowerzyści mogą mieć kolejny powód do zadowolenia. Zakończyła się budowa drogi rowerowej wzdłuż ul. Władysława IV czy nowego ciągu pieszo - rowerowego wzdłuż ul. Huzarskiej. Dodatkowo miłośnicy jednośladów mogą korzystać ze zmodernizowanego fragmentu trasy na wysokości orłowskiego parku Kolibki.

Osoby korzystające z rowerów zarówno podczas dojazdów do pracy, jak i weekendowych podróży, mogą w swobodnie korzystać ze wszystkich gdyńskich rowerowych udogodnień.

W ręce gdyńskich rowerzystów oddajemy kolejną oczekiwaną przebudowę. Zakończyliśmy remont 150-metrowego odcinka trasy rowerowej biegnącej wzdłuż al. Zwycięstwa od ul. Świętopełka, w kierunku granicy z Sopotem. Teraz odcinek na wysokości parku Kolibki oferuje równą, asfaltową nawierzchnię. Warto podkreślić, że poprawiliśmy nie tylko komfort i bezpieczeństwo jazdy, ale też wyremontowaliśmy sąsiadujący chodnik. Skorzystają zatem nie tylko rowerzyści, ale i piesi – podkreśla Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Do tej pory fragment tej trasy odbiegał od przyjętych standardów. Przebudowy wymagała stara nawierzchnia z kostki fazowanej. W ramach modernizacji zastąpiono ją nawierzchnią z masy bitumicznej. Podczas robót zadbano też o wyregulowanie studni teletechnicznych. Chodnik wzdłuż 150-metrowej ścieżki oferuje teraz nową nawierzchnię wykonaną z kostki betonowej o wymiarach 20 x 20 cm.

Odcinek drogi rowerowej, w sąsiedztwie parku Kolibki gwarantuje teraz płynną i bezpieczną jazdę. Ale w ramach tego remontu wymieniliśmy nie tylko nawierzchnię drogi. Zniwelowaliśmy do zera wszystkie poprzeczne krawężniki. Zależy nam, aby wszystkie przejazdy przez krzyżujące się ulice były dla rowerzystów niewyczuwalne – zaznacza Jakub Furkal, Pełnomocnik Prezydenta Gdyni ds. Komunikacji Rowerowej.

Inwestycję nadzorował Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni, a jej koszt wyniósł 213 tys. zł.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24