12.01.2021 18:25 5 NW/Szpitale Pomorskie

Sprzęt za 300 tysięcy złotych trafił do Szpitali Pomorskich

Źródło:Szpitale Pomorskie

Do Szpitali Pomorskich trafiła nowoczesna aparatura medyczna o wartości 300 tysięcy złotych. Jest ona niezbędna do leczenia i diagnostyki pacjentów. Dzięki pomocy finansowej Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku, zakupiono m.in. 60 sztuk pomp infuzyjnych strzykawkowych.

Szpitale Pomorskie zakupiły sprzęt do podawania leków pacjentom. Nie byłoby to jednak możliwe bez wsparcia gdańskiego portu lotniczego.

Dla wszystkich pracowników „Szpitali Pomorskich” praca w obliczu pandemii koronawirusa jest sytuacją wyjątkową. W każdym z naszych szpitali od blisko już roku pozostajemy w stałej gotowości i przyjmujemy pacjentów z podejrzeniem lub zakażonych COVID-19. Na początku marca ub. roku za pośrednictwem mediów społecznościowych zaapelowaliśmy o wsparcie nas w zakupie sprzętu ochrony osobistej. Firmy nie tylko pomogły, ale podjęły decyzję o przekazaniu wysokich sum, za które zakupiliśmy niezbędną aparaturę medyczną. Do grona przyjaciół „Szpitali Pomorskich” dołączył teraz Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy, dzięki któremu udało się kupić specjalistyczny sprzęt – mówi Jolanta Sobierańska-Grenda, prezes Zarządu „Szpitali Pomorskich.

Źródło:Szpitale Pomorskie

Ze środków lotniska udało się kupić 60 sztuk pomp infuzyjnych strzykawkowych, a także niezbędnych do tego 15 zestawów złożonych ze stacji dokujących i pokryw do stacji oraz 17 wózków, które umożliwiają łatwe i bezpieczne transportowanie pomp po oddziale, tym samym poprawiając ich dostępność. Łączny koszt aparatury to 300 tysięcy złotych.

W Porcie Lotniczym Gdańsk widzimy wielką potrzebę włączenia się w walkę z pandemią koronawirusa. To zjawisko bardzo nas dotknęło jako ludzi, a także jako firmę. Dlatego zdecydowaliśmy się pomóc tym, którzy są na pierwszej linii frontu z wirusem i którzy odpowiadają za nasze bezpieczeństwo. Stąd nasze zaangażowanie finansowe w zakup potrzebnego sprzętu dla „Szpitali Pomorskich”. Koronawirus niszczy gospodarczo i społecznie nasz region, dlatego pomagamy szpitalom oraz ich pacjentom i w ten sposób wspieramy województwo pomorskie, jego instytucje i mieszkańców – powiedział Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Do spółki Szpitali Pomorskich należą: Szpital Specjalistyczny im. Floriana Ceynowy w Wejherowie, Pomorskie Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku oraz szpitale Morski im. PCK i św. Wincentego A Paulo w Gdyni.

Źródło:Szpitale Pomorskie


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24