12.01.2021 12:30 2 WH/UM w Gdyni

‘Experyment’ w świeżej odsłonie – nowe logo centrum nauki

Źródło: gdynia.pl

Nowy rok, nowy Experyment. Po 13 lat przyszedł czas na zmianę! Centrum Nauki Experyment w Gdyni ma nową identyfikację wizualną, która jest przejrzysta i nawiązuje do minimalizmu. Wszystko zgodnie z hasłem - „Lubimy wszystkie pytania. Lubimy naukę”. Na budynku nie ma już śladu po niebieskim logo a nowe pojawi się wczesną wiosną.

Placówka pojawiła się na mapie Gdyni w 2007 roku. Przez wszystkie te lata udało się jej zbudować bogatą ofertę dla szerokiego grona odbiorców niezależnie od wieku. To doskonała zabawa poprzez naukę dla całych rodzin – wydarzenia popularnonaukowe, wykłady, warsztaty i pokazy. Experyment tworzy programy edukacyjne dla starszej młodzieży i współpracuje ze środowiskami akademickimi oraz naukowymi przy projektach skierowanych do młodych naukowców czy studentów.

Źródło: gdynia.pl

Po 13 latach przyszedł czas na wizualną zmianę. Charakterystyczny logotyp placówki zniknął z fasady budynku. Za kilka miesięcy pojawi się nowe – świeże i minimalistyczne logo, które kojarzy się z nowoczesnością oraz jest zgodne z hasłem Experymentu, czyli „Lubimy wszystkie pytania. Lubimy naukę”.

Nowy znak ma zawrzeć to wszystko, nad czym zespół pracował od kilku lat i być aktualny przez następną dekadę. Experyment i jego logo ma zachęcać do rozwoju, podsycać ciekawość świata i pokazywać fascynujące oblicze nauki. Na końcu ma łączyć ludzi, dyscypliny i środowiska naukowe i komunikować to w sposób klarowny – podkreśla Alicja Harackiewicz, dyrektor Centrum Nauki Experyment.

Źródło: gdynia.pl

Już teraz nowy znak graficzny umieszczany jest na materiałach Experymentu m.in. na notesach, albumach i kalendarzach.

Nowe logo jest ciekawe, intrygujące i zaskakujące. Ma swoją siłę i mocny pierwiastek kreatywny. Wszyscy w zespole jesteśmy podekscytowani tą zmianą. Wierzymy, że nasi odbiorcy również ją poczują – dodaje Alicja Harackiewicz.

Źródło: gdynia.pl


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24