11.01.2021 08:30 3 raz/KWP Gdańsk

Spadła liczba wypadków z udziałem pieszych na drogach Pomorza

źródło: KMP Sopot

Na poniedziałek (11 stycznia) na terenie województwa pomorskiego miejscowi mundurowi zaplanowali przeprowadzenie akcji „Bezpieczny pieszy”. Mimo tego, że wedle danych statystycznych liczba wypadków z udziałem pieszych spada, to jednak pojawiają się nowe zagrożenia.

Wedle policyjnych danych w roku 2020 na terenie województwa pomorskiego doszło do 395 wypadków w których zginęło 26 osób, a 392 zostały ranne.

Dla porównania na Pomorzu w roku 2019 na Pomorzu doszło do 556 wypadków, w których zginęły 43 osoby a rannych zostało 533.

Mimo tego, że statystyki mogą napawać optymizmem, to jednak stróże prawa zauważają nowe zagrożenia.

Apelujemy o rozwagę podczas przechodzenia przez jezdnię. Coraz częściej można zaobserwować osoby nieodrywające oczu od urządzeń elektronicznych. Idąc po części drogi przeznaczonej dla ruchu pojazdów, należy nieustannie się rozglądać. Na oznakowanych przejściach dochodzi najczęściej do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Przypominamy także o konieczności korzystania z elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym – podają pomorscy mundurowi.

A kierującym przypominają z kolei, że w rejonie przecięcia dróg pieszych i zmotoryzowanych należy zachować szczególną ostrożność oraz zwolnić.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24