24.12.2020 15:30 2 WH/KMP w Gdańsku

Ukradł auto spod szpitala - kierował pomimo zakazu i pod wpływem narkotyków

Źródło: KMP w Gdańsku

Gdańscy policjanci zatrzymali złodzieja samochodu. 22-latek ukradł auto sprzed szpitala. Mieszkaniec powiatu wejherowskiego prowadził pojazd wbrew zakazowi i pod wpływem amfetaminy. Mężczyźnie grozi 5 lat więzienia.

Do niecodziennej sytuacji doszło we wtorek (22 grudnia) w Gdańsku. Po godzinie 10:00 do komisariatu przybiegł mężczyzna, który poinformował, że zostało mu skradzione auto, które stało przed budynkiem szpitala.

Pokrzywdzony powiedział, że na chwilę pozostawił niezamknięte auto. W pojeździe wartym 35 tysięcy złotych był sprzęt o wartości 10 tysięcy. Pracownik policji od razu powiadomił oficera dyżurnego, który informację o kradzionym samochodzie przekazał wszystkim policjantom pełniącym służbę na ulicach Gdańska i zarządził działania pościgowo-blokadowe. Na miejsce skierował również przewodników z psami służbowymi – informują gdańscy policjanci.

Samochód udało się zatrzymać na ul. Słowackiego. Okazało się, że kierowcą był 22-letni mieszkaniec powiatu wejherowskiego. Mężczyzna kierował pojazdem wbrew zakazowi. Badanie na obecność narkotyków za pomocą testera wykazało, że zatrzymany jest pod wpływem amfetaminy.

Źródło: KMP w Gdańsku

22-latek został zatrzymany, a auto po wykonanych oględzinach, policjanci przekazali pokrzywdzonemu. Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży samochodu i kierowania pojazdem wbrew zakazowi. Ponadto, jeżeli badanie krwi wykaże, że 22-latek kierował samochodem pod wpływem amfetaminy, policjanci uzupełnią mu zarzuty – czytamy w komunikacie prasowym Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Mężczyźnie za popełnione przestępstwa grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP w Gdańsku


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24