04.12.2020 15:35 0 WH/SP Puck

Kłanino liderem praktycznej nauki hotelarstwa

Fot. archiwum

Uczniowie z Technikum w Powiatowym Zespole Szkół w Kłaninie mogą korzystać z Branżowych Symulacji Biznesowych. To innowacyjne narzędzia do nauki przedsiębiorczości. Nowa, wirtualna platforma uczy podejmowania realistycznych decyzji biznesowych podczas zarządzania firmą.

Branżowe Symulacje Biznesowe działają od grudnia. Dzięki temu lekcje hotelarstwa staną się bardziej praktyczne.

Pozyskiwanie klientów i partnerów biznesowych, ustalanie cen, zakup urządzeń i materiałów, a nawet zatrudnianie pracowników to zadania, z którymi zmierzą się uczniowie z Technikum w PZS w Kłaninie podczas zajęć praktycznych z hotelarstwa – informują urzędnicy ze Starostwa Powiatowego w Pucku.

Uczniowie w symulacji prowadzą firmę produkcyjną lub usługową. Nauczyciele z Kłanina zostali przeszkoleni przez autorów wirtualnej rzeczywistości, gdzie poznali prawidłowe oceny działań oraz postępów uczniów i wiedzę techniczną z zakresu obsługi narzędzia.

Atrakcyjna forma wizualna, dostępność platformy online oraz wykorzystanie mechanizmów grywalizacji mają za zadanie zaangażować młodzież w rozgrywkę toczącą się w doskonale odwzorowanych warunkach rynkowych – czytamy na stronie internetowej powiatu puckiego.

Dzięki Branżowym Symulacją Biznesowym, PZS w Kłaninie dołączył do grona Innowatorów Branżowej Przedsiębiorczości.

Udział w wirtualnej rywalizacji poprzez Branżowe Symulacje Biznesowe, będzie dla młodzieży pierwszym krokiem w kierunku własnej działalności gospodarczej. Jesteśmy przekonani, że wiedza i zdobyte umiejętności wpłyną pozytywnie na późniejsze decyzje zawodowe naszych uczniów – mówi Paulina Gosz, nauczyciel z Powiatowego Zespołu Szkół w Kłaninie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24