03.12.2020 11:24 1 NW/gdynia.pl

Łóżka od WOŚP są już w Szpitalu Morskim w Gdyni

Źródło:gdynia.pl

Łóżka od WOŚP trafiły na oddział zakaźny Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni. Fundacja przekazała na rzecz pacjentów zakażonych koronawirusem dwadzieścia nowoczesnych łóżek. Ich łączna wartość to ponad 300 tysięcy złotych.

Do walki z pandemią włączyła się Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w październiku zapowiedziała, że dla szpitali w różnych częściach Polski zakupi nowoczesne łóżka. Te trafiły m.in. do gdyńskiego szpitala, na oddział zakaźny.

To dla nas bardzo duża i ważna pomoc. Łóżka są specjalistyczne, z możliwością samodzielnego regulowania wysokości. Z pewnością przyczynią się do tego, że pacjenci będą mieli bardziej komfortowe warunki. To również udogodnienie dla personelu szpitala – mówi Małgorzata Pisarewicz, dyrektor ds. komunikacji społecznej i promocji Szpitali Pomorskich.

Źródło:gdynia.pl

Nowe łóżka zastąpić mają te, które są już wysłużone. Na oddziale w Szpitalu Morskim jest 48 miejsc, w tym 6 respiratorowych. Jak podaje gdyński magistrat, większość z nich jest obecnie zajęta.

To wielki dar serca. A nie od dziś wiadomo, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ludzie, również gdynianie, którzy wspierają tę szczytną akcję. Dziękujemy darczyńcom, wszystkim osobom, którzy co roku dokładają cegiełkę podczas styczniowego Wielkiego Finału – dodaje Pisarewicz.

Źródło:gdynia.pl


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24